Komentāri
Prestižajā Sietlas kinofestivālā demonstrēs filmu Ausma
Publicitātes foto

Šodien, 19. maijā, sākas prestižais Sietlas filmu festivāls, tajā tiek izrādītas gandrīz 450 filmas. Festivālā iekļauta arī Latvijas, Polijas, Igaunijas kopražojuma filma Ausma, informē kompānijas Hargla pārstāve Zanda Dūdiņa.

Ausma ir režisores Lailas Pakalniņas redzējums par ideoloģijas un fanātisma lomu sabiedrības un indivīda dzīvē, kas ietverts tēliem piesātinātā padomju laika groteskā par pionieri Antonu un viņa kolhozam nelojālo tēvu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Papildus citām skatēm Sietlas filmu festivāls piedāvā arī programmas veidotāju iecienītāko filmu izlasi, un Ausma iekļuvusi Marinas Ažažas (Maryna Ajaja) – vienas no pieredzējušākajām filmu atlasītājām – šā gada mīļāko filmu sarakstā. Filmas Ausma izrāde Sietlas filmu festivālā 5. jūnijā būs kinolentes pirmizrāde ASV, norāda Dūdiņa.

Sietlas festivāls ir viens no vadošajiem Ziemeļamerikas filmu festivāliem un skatītājiem piedāvā plašu filmu kolekciju, kas pārstāv vairāk nekā 70 valstis no visiem kontinentiem. Tas lepojas arī ar apmeklētākā festivāla statusu, ik gadu pulcējot aptuveni 150 000 filmu entuziastu, kino profesionāļu un kritiķu.

Foto

Dēvēta par vienu no jaudīgākajām pēdējās desmitgades filmām Latvijā kinematogrāfisko izteiksmes līdzekļu un iekšējā spēka ziņā, Ausma apliecina autorkino īpašo vietu arī citur pasaulē, saņemot skatītāju un filmu pazinēju atzinību valstīs ar dažādu kultūru, reliģiju un vēsturisko pieredzi.

Tallinas Starptautiskajā kinofestivālā Melnās Naktis Ausma un Vojteks Starons (Wojciech Staron) saņēma balvu par labāko operatora darbu. Savukārt Starptautiskajā Fadžras filmu festivālā Irānā filma saņēmusi galveno balvu kategorijā Māksla un pieredze.

Ausma izpelnījusies arī ievērojamu kinokritiķu uzmanību, tostarp atzinīga recenzija tikusi publicēta prestižajā izdevumā Hollywood Reporter.

Kopš pasaules pirmizrādes 2015. gada novembrī Igaunijā Ausma jau pabijusi festivālos Zviedrijā, Itālijā, Lietuvā, Vācijā, Meksikā, Irānā, jūnijā tā ceļos uz Slovēniju, Krieviju un Peru.

Filma tapusi ar Nacionālā Kino centra un Valsts kultūrkapitāla fonda, Polijas Filmu institūta, Igaunijas Filmu institūta atbalstu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl