Notiks 6. Kino, mākslas un mūzikas festivāls RojaL

Komentāri
Notiks 6. Kino, mākslas un mūzikas festivāls RojaL
Publicitātes foto

28., 29. un 30. jūlijā piejūras pilsētiņa Roja atkal pārvērtīsies par Latvijas kultūras galvaspilsētu – tajā jau sesto gadu pēc kārtas norisināsies kino, mākslas un mūzikas festivāls RojaL.

Kā ierasts, RojaL konkursa skatē sīvā cīņā sacentīsies Baltijas valstu un arī Polijā tapušas jauno kinematogrāfistu jaunākās filmas, kuru darbus uzreiz pēc noskatīšanās analizēs profesionāļu žūrija. Žūrijas vērtējumā labākā darba autors saņems Zelta RojaLu, savukārt sudrabs nonāks skatītāju simpātiju ieguvējam. Latviešu animāciju pārstāvēs Vladimira Leščova, Kārļa Vītola un arī Jurģa Krāsona jaunākās filmas pieaugušajiem, bet animācijas darbnīcu bērniem vadīs pieredzējusī animatore Ilze Ruska. Īsfilmu programmu RojaL sarūpējis festivāls 2 Annas, un latviešu kino programmā iekļauta arī šogad Berlīnes kinofestivālā triumfējusī Renāra Vimbas debijas filma Es esmu šeit, kā arī Unas Celmas drāma Seko man, ko pieteiks filmas aktrises Baiba Broka un Guna Zariņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

RojaL pasaules kino sadaļā šogad uzsvaru liek uz dāņu kinematogrāfu. Vēsturiski ļoti nozīmīgais reģions, kas kinematogrāfam dāvājis režisorus Karlu Teodoru Dreijeru, Billi Augustu un Larsu fon Trīru (un, protams, Dogmu), Tomasu Vinterbergu, Sūzanni Bīru un Nikolasu Vindingu Refnu un aktierus Astu Nīlsenu, Madsu Mikelsenu un Nikolaju Kosteru Valdau, tiks atklāts ar sešām filmām, ko piedāvā Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Programmā iekļauta pirmā dāņu filma, kas ieguvusi Amerikas Kinoakadēmijas balvu kategorijā Labākā ārzemju filma, – Gabriela Aksela Babetes svētki (1987), Oskaram nominētā drāma Atmiņas par laulību (1989), Larsa fon Trīra trešā mākslas filma Eiropa (1991), animācijas filmas ģimenei Lielais lācis (2011) un Degunradzis Otto (2013) un ģimenes filmu Karla un Jonass (2010).

RojaL laikā tiks atklāta Pētera Sidara darbu izstāde. Par savu trīsdimensiju gleznu Jūra viņš saka: ”Jūra mani iedvesmoja pirmajiem radošajiem darbiem glezniecībā un citos dažādos materiālos. Jūra ir mans skatupunkts, un es vienmēr esmu priecīgs to redzēt. Es eju pa ielu un redzu jūru. Un, kad es satiekos ar jūru, man ir klusums domāšanai. Vienmēr mani ir interesējusi dažādu it kā nesavienojamu lietu sintēze, spēja ieraudzīt jaunas dimensijas dažādos ikdienas materiālos. Tā ir sava veida meditācija ar dabā sastapto un tām iztēles kaislībām, kas rosās manā prātā, mākslinieka prātā, kurā dominējošas ir emocijas un jūtas, nevis matemātisks aprēķins.” P. Sidars Roju greznos ar jauno trīsdimensiju gleznu Jūra. ”Trīsdimensiju glezna ieņem īpašu savu stāvokli telpā, jo tā ir apskatāma telpā no vairākiem skatu punktiem, tādējādi izveidojot tveramās kustības meditāciju,” saka mākslinieks.

Vairāk informācijas par festivālu RojaL meklē rojal.lv!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl