Latvijas filma startē Kannu filmu tirgū

Komentāri

Turpinās Kannu kinofestivāls. Lai arī tā programmās Latvijas filmas šogad nav iekļautas, toties rosīgs darbs noritēs filmu tirgū, kur satiekas pasaules kino industrijas profesionāļi.

Tirgus skatē ar seansu šodien startēs šobrīd pasaulē pazīstamākā Latvijas spēlfilma – Berlināles Kristāla lāča ieguvēja Es esmu šeit, kuras režisors ir Renārs Vimba.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijai jau piekto gadu ir savs paviljons Kruazetas pludmalē, kurā popularizēs filmēšanas iespējas Latvijā un jaunākos darbus, kas apkopoti katalogā. Tajā gadskaitļi norāda, ka topošo filmu sadaļā iekļauta arī programma Latvijas filmas Latvijas simtgadei. Savukārt prestižajai kinoproducentu platformai Producers on the Move, kurai Eiropas Kino akadēmijas apvienība katru gadu atlasa 20 profesionālus un perspektīvus producentus no visas Eiropas, šogad izvēlēts arī Roberts Vinovskis no Latvijas, kurš producējis Dāvja Sīmaņa spēlfilmu Pelnu sanatorija, Signes Baumanes pilnmetrāžas animācijas filmu Akmeņi manās kabatās un Aika Karapetjana spēlfilmas.

Video

Foto: filmas Es esmu šeit Latvijas pirmizrāde

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl