Komentāri
”Kino Bize” notiks ceturtais Rīgas Pasaules filmu festivāls
Publicitātes foto

Ar vizuāliem pētījumiem par pasaules daudzveidību no 27. līdz 30. aprīlim kinoteātrī ”Kino Bize” ceturto reizi norisināsies Rīgas Pasaules filmu festivāls. Festivāla ietvaros četru dienu filmu programmā tiks izrādītas plaša spektra dokumentālās-etnogrāfiskās filmas un notiks sarunas ar filmu veidotājiem, informē ”Kino Bize” pārstāve Ieva Lange.

Rīgas Pasaules filmu festivāls veltīts kino un etnogrāfijas attiecībām, un tā programmā atlasīti pēdējo gadu dokumentālā kino darbi no visas pasaules. Festivāla programmas tematiskais vadmotīvs šogad ir ”Atklājot neparedzamo”, un tās kurators ir Tallinas Universitātes Antropoloģijas nodaļas vadītājs Karlo Kubero (Carlo A. Cubero).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Četru dienu filmu programmā skatītājiem tiks demonstrētas dokumentālās pilnmetrāžas filmas un īsfilmas, kas savā stāstā un formā ietver neparedzamus pagriezienus, atklājumus, nepieciešamību improvizēt un ļauties notikumiem. Tās ir filmas, kuru darbību virza ziņkārība un intuīcija, nevis strikts, iepriekš noteikts virziens un galamērķis.

Festivāla seansi, pasākumi un diskusijas pievērsīsies dažādajām režijas un naratīva stratēģijām, ko filmu veidotāji izmanto, lai auditorijai parādītu sakritības, sagadīšanās un pārsteidzošus atklājumus, kas kļūst iespējami, veidojot filmas. Starp filmās skartajām tēmām figurē gan līgavu zagšanas tradīcijas Kirgizstānā un slepeni Gvinejas sieviešu rituāli, gan mūsdienu Eiropas portrets franču lielceļa kafejnīcā, rurālā kultūra ASV un flânerie jeb pilsētas izzināšana šķietami bezmērķīgās pastaigās.

Foto: ieskats filmās

Pēc filmu seansiem notiks jautājumu un atbilžu sesijas ar filmu veidotājiem klātienē vai Skype video tiešsaistē.

Papildus pamatprogrammai festivāla ietvaros notiks arī godalgotā britu režisora Šona Makalistera (Sean McAllister) filmu retrospekcija, kura režijas rokraksts spilgti iemieso festivāla tematiku. Makalisters, kurš veidojis filmas arī BBC, pazīstams ar neparasto tiešumu un intimitāti, ar kādu savās filmās ataino vienkāršu cilvēku dzīves, kas, iekļuvuši politisku un personīgu konfliktu varā, izdzīvo sarežģītos apstākļos. Retrospekcijā tiks izrādītas četras viņa jaunākās filmas, kas sniedz spēcīgu un personīgu ieskatu Tuvo Austrumu reģiona valstu saspīlējumos, kā arī Japānas sabiedrībā no neierasta skatu punkta.

Šons Makalisters būs klātienē, lai tiktos ar skatītājiem un 29. aprīlī pasniegtu meistarklasi par dokumentālo filmu veidošanu.

Šona Makalistera pazīstamākā filma ”Sīrijas mīlasstāsts” (A Syrian Love Story, 2015) seko Sīrijas politisko bēgļu ģimenes dzīvei piecu gadu garumā Sīrijā, Libānā un vēlāk arī Francijā. Filma tikusi nominēta Eiropas Kinoakadēmijas balvai kā 2015. gada labākā dokumentālā filma. Iesildot Rīgas Pasaules filmu festivālu, filma ”Sīrijas mīlasstāsts” kinoteātrī ”Kino Bize” 22. aprīlī tiks izrādīta īpašā dubultseansā kopā ar itāļu režisora Džanfranko Rosi filmu ”Ugunis jūrā”.

Vairāk informācijas: kinobize.lv/rpff

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl