6 komentāri

2. Populārākie citāti no filmas

2/3

Fakti par filmu

Foto no filmas “Likteņa ironija jeb Vieglu garu!”

Šī filma ir ekranizēta pēc Emilja Braginska (Эмилий Брагинский) un Eldara Rjazanova 1969. gadā uzrakstītās lugas ”Vieglu garu! Jeb vienreiz Jaungada naktī…”.

Režisora Eldara Rjazanova (Эльдар Рязанов) uzņemtās kinofilmas pirmizrāde notika pirms 40 gadiem – 1975. gada 31. decembrī. To noskatījās ap 100 milj. skatītāju, bet jau nākamā gada februārī filma pēc skatītāju lūguma tika atkārtota.

Nadjas Ševeļovas (Надя Шевелева) lomai kinoprovēs piedalījās vairākas tā laika populāras aktrises: Ludmila Gurčenko, Svetlana Ņemolajeva, Antoņina Šuranova, u.c. Ilgi un uzstājīgi Nadjas lomai režisoru mēģināja pierunāt uzaicināt aktrisi Alisi Freindlihu, tomēr Rjazanovs atcerējās par poļu melodrāmu ”Mīlas anatomija”, kur galveno lomu spēlēja Barbara Briļska (Барбара Брыльска). Rjazanovs nekavējoties sadabūja viņas telefona numuru un zvanīja uz Varšavu. Barbara, izlasot scenāriju, izlidoja uz kinoprovēm Maskavā. Viņas versija par Nadjas lomu izrādījās vispārliecinošākā.

Rjazanovs ļoti rūpīgi izvēlējās galveno lomu atveidotājus. Žeņas Lukašina (Женя Лукашин) lomu ļoti vēlējās atveidot Andrejs Mironovs (Андрей Миронов), bet režisors viņu redzēja tikai kā Ipolitu (Ипполит). Bez tam, runāt par to, ka Mironova atveidotajam personāžam nav pretējā dzimuma piekrišanas nemaz nebija iespējams – neviens neticētu, tādēļ viņa kandidatūru neizskatīja.

Lomai kinoprovēs piedalījās Pjotrs Veļjaminovs, Staņislavs Ļubašins, bet Andreju Mjagkovu (Андрей Мягков) uzaicināja praktiski nejauši.

Filmas uzņemšana notika paneļu mājas dzīvoklī Maskavā, Vernadska prospektā Nr. 125. Bet konkrēti šī māja tika celta tikai kā eksperimentāls projekts, un tādas šajā prospektā ir tikai trīs. Ļeņingradas ainas interjera filmēšana notika Vernadska prospekta mājā Nr. 113. 2003. gadā pie mājas Vernadska prospektā Nr. 125 tika atklāta plāksne, kurā attēlota Barbara Briļska un Andrejs Mjagkovs. Bet tā kā šo plāksni bieži zog, to pastāvīgi nākas atjaunot.

Vai zināji? Filmā – uzreiz pēc Žeņas aiziešanas Ipolits ieslēdz televizoru, kur tiek rādīta filma ”Salmu cepurīte”(1974), kuras pirmizrāde notiek 1974. gada 31. decembrī, tas nozīmē, ka ”Likteņa ironijas” varoņi filmā sagaida 1975. gadu. Televizora ekrānā redzami Andrejs Mironovs un Ludmila Gurčenko, kuri atveidoja galvenās lomas ”Salmu cepurītē”, un abi piedalījās kinoprovēs galveno lomu atveidošanai arī ”Likteņa ironijā”.

Ipolita lomu vajadzēja atveidot Oļegam Basilašvili (Олег Басилашвили). Bez tam, Žeņa izmet pa logu Ipolita fotogrāfiju, bet vēlāk Nadja no sniega paceļ fotogrāfiju, kur redzams nevis Jurijs Jakovļevs, bet Oļegs Basilašvili, kurš jau iepriekš tika nofilmēts vairākās epizodēs, bet tēva nāves dēļ no tālākās dalības filmā atteicās. Šo kadru vairs nevarēja pārfilmēt, jo iestājās pavasaris un sniegs nokusa.

“Cik pretīgs ir tas jūsu zivju galerts!”(“Какая гадость эта ваша заливная рыба”) un “O, siltais aizgāja!” (“О, тепленькая пошла!”) – frāzes, kuras nebija filmas scenārijā. Tā bija Jurija Jakovļeva jeb Ipolita improvizācija. Zivs tiešām nebija laba, bet siltais ūdens “Mosfilm” paviljonā bija reta parādība.

Pats režisors filmā nospēlēja tikai viņam ka režisoram raksturīgu epizodisku lomu – pasažieri lidmašīnā, kuram virsū nepārtraukti krīt aizmigušais Lukašins. Pēc paša Rjazanova sacītā, viņš bijis ļoti apbēdināts, skatoties uzņemto epizodi, kur redzams, kā cauri viņa retajiem, plānajiem matiem redzams pliks galvvidus…

Slaveno epizodi pirtī, kur pirms Jaunā gada sagaidīšanas sapulcējas draugi, uzņēma pēc 1. maija svinībām. Zem “Mosfilm” uzņemšanas paviljona trepēm tika novietoti pirts soliņi un svari.

Kā mēs atceramies, tad filma sākas ar satīrisku multfilmu par padomju laiku tipveida dzīvojamo māju arhitektūras projektiem, pēc kuriem tika veidoti tipveida dzīvojamie rajoni dažādās valsts pilsētās. Scenārija autors un multiplikators – Vitālijs Peskovs ( Виталий Песков).

2. Populārākie citāti no filmas

2/3
Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl