Dusmīgie putni pirmo reizi atdzīvojas kinoekrānos

Komentāri

Jau šajā piektdienā, 13. maijā, pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvos ilgi gaidītais animācijas stāsts visai ģimenei Dusmīgie putni. Filma (The Angry Birds Movie). Tas veidots pēc visā pasaulē kulta statusu ieguvušās virtuālās spēles Angry Birds motīviem un ir skatāms gan 2D, gan 3D formātā.

Krāsainais animācijas kino stāsts Dusmīgie putni. Filma kulta spēles faniem dod iespēju beidzot uzzināt, kas ir izraisījis dusmīgo putnu dusmīgumu, jo izrādās, ka sākotnēji tie visi laimīgi mita uz kādas idilliskas salas un izcēlās ar apbrīnojamu nosvērtību un piemīlību. Tiesa, kā jau dzīvē novērots, katrā komūnā ir dumpinieki. Uz harmonisko putnu apdzīvotās salas tādi ir depresīvais Reds, trauksmainais Čaks un neveiklais Bumba. Šo tipāžu atšķirīgais izskats, domāšana un rīcība atklāj aizraujošus putnu komūnas noslēpumus, kā arī ļauj uzzināt ”Angry Birds” virtuālās spēles intriģējošākās leģendas izcelsmi, proti, to, kāpēc dusmīgie putni tik ļoti nemīl noslēpumainās zaļās cūkas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Virtuālā spēle Angry Birds tiek dēvēta par Somijas veiksmes stāstu, jo to radīja somu kompānija Rovio Entertainment. Sākotnēji Angry Birds tika izstrādāts Apple mobilo ierīču operētājsistēmai. Tas notika 2009. gada decembrī, un jau 2010. gada oktobrī šī aizraujošā spēle bija lejupielādēta vairāk nekā 12 miljons reižu. Milzīgie starptautiskie panākumi somu uzņēmumu mudināja pielāgot spēli arī citiem uz skārienekrāna bāzētiem viedtālruņiem. Šobrīd virtuālā spēle Angry Birds visā pasaulē ir lejupielādēta vairāk nekā miljards reižu.

Populārās spēles autori vienmēr ir stingri kontrolējuši savu varoņi izmantošanu izklaides biznesā, tāpēc animācijas filmas Dusmīgie putni. Filma tapšanā Holivudai nācās attiekties no ierastās visa darba procesa pārvaldīšanas prakses. Šoreiz scenārija rakstīšanā un filmas tālākā radīšanā nozīmīgu lomu ieņēma somu kompānijas Rovio Entertainment darbinieku viedoklis.
10. maijā kinoteātrī Kino Citadele norisinājās ekskluzīva filmas pirmizrāde, pulcējot lielus un mazus kino skatītājus.

Foto: filmas pirmizrāde

Video: filmas treileris

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl