Komentāri
5 fakti, kas liks tev noskatīties lielisko Betmena triloģiju!
Publicitātes foto

Jau rītvakar kanāls TV3 plkst. 20.00 saviem skatītājiem piedāvās pirmo no slavenās Kristofera Nolana triloģijas par supervaroni Betmenu. Portāls Skaties.lv piedāvā piecus vienkāršus faktus par šīm lieliskajām filmām. 

1. Katra filma sasniedza labākus rezultātus kā iepriekšējā

Kopumā šī Betmena filmu triloģija, kuru režisējis Kristofers Nolans, nopelnījusi vairāk nekā 2 miljardus ASV dolāru, taču interesanti ir tas, ka katra pārspējusi iepriekšējo. Proti, Betmens: Sākums. kases ieņēmumi mērāmi 374 miljonos ASV dolāru, taču katra nākamā nopelnīju vismaz miljardu. Tiesa, triloģijas noslēgums – Tumšais Bruņinieks atgriežas – iepriekšējo filmu pārspējis vien par 79 miljoniem dolāru.

2. Liams Nīsons

Viens no iemesliem, kāpēc ir vērts noskatīties visas šīs triloģijas filmas, sākot ar pašu pirmo, ir lieliskais Liams Nīsons, kurš atveido Brūsa Veina vienu no lielākajiem ienaidniekiem Rāsu al Gūlu. Kāpēc viņam jāpievērš pastiprināta uzmanība? Jo viņš ir filmējies tādos grāvējos kā Zvaigžņu Kari, Nolaupītā, Šindlera saraksts u.c. Viņa lieliskā aktierspēle neliks vilties pat vislielākajiem kino kritiķiem.

Foto

3. Ceturtā novērtētākā filma

Triloģijas otrā daļā – Tumšais bruņinieks – ir ceturtā novērtētāka filma Interneta filmu datubāzē jeb IMDB, sev priekšā palaižot tikai leģendārās gangsterfilmas Krusttēvs pirmo un otro daļu, kā arī Bēgšanu no Šaušenkas.

4. Melnais bruņinieks saņēma divus Oskarus un vēl piecas nominācijas

Vēl viens iemesls pievērst uzmanību tieši šai triloģijas daļai, proti, otrajai, ir tas, ka tas bija ne tikai kases grāvējs, bet ieguva arī divas Oskara balvas, kā arī pieplusoja klāt veselas piecas nominācijas.

5. Hīta Ledžera viena no pēdējām lomām – labākā?

Filma Tumšais bruņinieks bija aktiera Hīta Ledžera viena no pēdējām lomām, un tiek pamatoti uzskatīts par vienu no viņa labākajiem tēlojumiem. Ne velti viņš saņēma Oskara balvu par labāko otrā plāna aktieri, tiesa, jau pēc savas nāves.
Starp citu, tiek baumots, ka šīs lomas dēļ viņš esot sajucis prātā, kas ir bijis viens no iemesliem, kāpēc viņš pāragri pameta šo sauli.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl