Komentāri
Kino klubs aicina uz Kursieša filmai Modris veltītu lekciju
Foto: LETA

Sestdien, 21. martā, plkst. 14.00 Rīgas Kultūras centra Iļģuciems Lielajā zālē lekciju cikla Kino klubs ietvaros ikvienam interesentam būs iespēja iepazīt vienu no spilgtākajiem 2014. gada kino notikumiem – režisora Jura Kursieša debijas filmu Modris, informē kultūras centra pārstāve Baiba Pilāne.

Spēlfilmas Modris pamatā ir uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts par bez tēva augušo pusaudzi Modri, viņa sarežģītajām attiecībām ar māti, atkarības izraisītu zādzību un liktenīgām izvēlēm, kuras noved pie dažādiem konfliktiem ar vienaudžiem, policiju un tiesu sistēmu.

Galveno lomu filmā atveido talantīgais jaunietis Kristers Pikša, kuram šī ir pirmā pieredze kino jomā, savukārt mātes lomā iejutusies pieredzējusī aktrise Rēzija Kalniņa. Filmā piedalās arī citi Latvijā zināmi un iemīļoti aktieri – Vilis Daudziņš, Laura Jeruma, Baiba Broka, Lāsma Kugrēna, Dace Bonāte, Inese Pudža un Kaspars Zvīgulis.

Filma Modris pirmizrādi Latvijā piedzīvoja 2014. gada 24. oktobrī, taču tā iepriekš tika demonstrēta prestižajos Toronto un Varšavas kino festivālos, kā arī ieguvusi īpašās atzinības balvu Sansebastjanas kinofestivālā Spānijā un Sudraba Prometeja balvu Tbilisi Starptautiskajā filmu festivālā Gruzijā. Jura Kursieša debijas pilnmetrāžas filmu atzinīgi novērtējuši ne vien ārzemju kino speciālisti, bet arī pašmāju kritiķi, izvirzot to balvām septiņās Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps nominācijās. Aktrise Rēzija Kalniņa festivālā saņēma balvu kā labākā otrā plāna aktrise, bet filma Modris tika atzīta par gada labāko debijas filmu.

Lekciju vadīs kino zinātnieks Agris Redovičs.

Ieejas maksa – 2,00 eiro, skolēniem, studentiem un pensionāriem – 1,00 eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl