Kaimiņš ņirgājas par Čigānes uzvārdu, viņa deputātu nosauc par infantilu

60 komentāri
Kaimiņš ņirgājas par Čigānes uzvārdu, viņa deputātu nosauc par infantilu
12. Saeimas deputāti Lolita Čigāne un Arturs Kaimiņš, Foto: LETA

12. Saeimas deputāta Artura Kaimiņa uzvedība gan Saeimā, gan ārpus tās sabiedrībā iemantojusi pretrunīgas atsauksmes. Vieni cildina Kaimiņa drosmi un uzņēmību, citi peļ rupjību un neiecietību. Savs sakāmais par jauno kolēģi ir arī deputātei Lolitai Čigānei, kuru nokaitinājusi Kaimiņa videokameriņa.

”Es strādāju komisijā kopā ar deputātu Arturu Kaimiņu, kas regulāri filmē arī manu darbu. Ir daži cilvēki, uz kuriem Kaimiņš koncentrējas vairāk, un tā nu sanācis, ka tās ir sievietes,” rūgtumu žurnālam Privātā Dzīve neslēpj Čigāne. Kādā sēdē Regīna Ločmele-Luņova stāstījusi savu pieredzi ar denacionalizēto namu īpašniekiem, vairākas reizes runā pieminot čigānu taboru. Kaimiņa reakcija bijusi neadekvāta, tūdaļ pavēršot kameru pret Čigāni.

”Pēdējā reize, kad uzvārda dēļ mani kāds izmējis, bija agrā jaunībā. Raustīja aiz bizēm un sauca par čigānieti. Esmu precējusies, taču paliku meitas uzvārdā. Tā ir daļa no manas identitātes, nekad neesmu par to kaunējusies vai vēlējusies no tā tikt vaļā,” uzsver Čigāne. Interesanti, ka šāds uzvārds nācis no abām – gan no mammas, gan tēva dzimtām.

”Vārdu Lolita man deva tētis. Es piedzimu pelēkos stagnācijas gados, ar to viņš vēlējās ienest mazliet krāsainības. Protams, šā vārda un uzvārda kombinācija var radīt etniskas izcelsmes asociāciju, un par to es uz Kaimiņa kungu neesmu apvainojusies. Taču uzskatu, ka cilvēks, kurš ņirgājas par otra uzvārdu, ir infantils un nenobriedis,” teic deputāte.

Runājot par Kaimiņa tēlu, Čigānei prātā nākot pūķa tēls, kuram galvas vietā ir rokas. ”Viņā ir milzīga uguns, kas deg un vārās, taču viņš pats nezina, ko ar to iesākt. Viņš ir nomaldījies un apjucis, tāpēc izmisīgi turas pie savas kameras, lai kaut kādā veidā attaisnotu savu rīcību,” spriež Kaimiņa kolēģe, uzsverot, ka ”arī ilgstoši atrasties viņa sabiedrībā komisijas sēdēs ir nepatīkami, jo Kaimiņš komunicē agresīvi un rupji. Te mēs redzam to pūķi, kas vicinās ar rokā, grib kaut kur novirzīt savu enerģiju un saceļ kājās savu atbalstītājus”.

Deputāts Kaimiņš

Deputāts Kaimiņš “darbībā”. Foto: LETA

60 komentāri