Kādu mūziku klausās Rudaka sunītis Odiņš?

1 komentārs
Kādu mūziku klausās Rudaka sunītis Odiņš?
Uldis Rudaks kopā ar savu sunīti Odiņu. Foto: Evita Bandere

”Pūšamie instrumenti garantē to, ka Odiņš dziedās līdzi,” atklāj suņuka, kuram vārds dots, iedvesmojoties no odu atvairīšanas līdzekļa, saimnieks Uldis Rudaks.

Tāpat kā bērni cenšas līdzināties saviem vecākiem, arī suņi no saviem saimniekiem pārņem ieradumus. Cik mūziku mīlošs un rūpīgs pret skaņu nesējiem ir mūzikas žurnālista, dīdžeja un melomāna Ulda Rudaka sunītis Odiņš, jautāju pašam saimniekam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nejaušā tikšanās pārvēršas saiknē uz mūžu

Atstāsta vērta ir Odiņa un viņa nākamā saimnieka satikšanās pirms pieciem gadiem. ”Sunītis izvēlējās mani, nevis es viņu,” akcentē U. Rudaks. Suņuks uzradies, Uldim kopā ar rokgrupas Rūsa līderi Viesturu Polikarpu mērojot ceļu uz Andrejsalu. ”Mēs abi viņu paglaudījām, viņš kļuva priecīgs un sāka nākt mums līdzi,” atceras mūzikas žurnālists. Nokļūstot Andrejsalā, tikko sastaptais šunelis jau iejuties kompānijā un aprējis garāmejošos cilvēkus. ”Kļuva tā kā par savējo,” atmiņās kavējas tagadējais Odiņa saimnieks. ”Mēs bijām astoņi cilvēki un runājām, ka, ja sunītis pie mums piebiedrojies un atpakaļ uz savām mājām – ja tādas viņam vispār ir – neiet, tad kādam no mums par viņu būs jāuzņemas rūpes. Palika tā, ka es biju vienīgais, kuram mājās dzīvnieku nav, un būs viņu jāņem. Pa jokam, pa jokam – jo likās, ka sunītis patusēs un pēc tam dosies uz savām mājām – bet viņš nekur negāja”. Turpinot gaitas, Uldis iegriezies Vecrīgā, kur suņuks bez pārsteiguma uztverts kā viņa jaunais sunītis, un viens otrs no laikabiedriem jau sācis izdomāt vārdu… Vēlāk suņuks uzticīgi sekojis ar velosipēdu braucošajam Uldim uz mājām Maskavas forštatē.

Sīpoli pret Skyforger

Foto: Evita Bandere

Foto: Evita Bandere

Dīdžeja un mūzikas žurnālista aroda izpausmēm mājās spiests sekot līdzi arī Odiņš. Šajā ziņā abu gaumes ja ne sakrīt, tad vismaz krasi nesaduras. Odiņa interesi par kādu konkrētu mūziķi vai grupu U. Rudaks nav novērojis. Tomēr piedzīvoti brīži, kad sunīša muzikalitāte izpaužas. Reiz, atskanot grupas Sīpoli dziesmai Tautumeita, Odiņš neparasti priecīgs aizskrējis pie saimnieka. ”Viņu laikam uzrunāja dziedātājas Aivas Braunas spiedzīgais balss tembrs,” spriež Uldis. ”Viņam patīk instrumenti, kas skaņu rada ar gaisa plūsmu, – jebkādi pūšamie instrumenti, arī akordeons. Viņš pat sāk dziedāt jeb gaudot. Arī ar cilvēka balsi iespējams radīt skaņas, uz kurām viņš reaģē un sāk gaudot līdzi. Ja sākumā bija doma, ka varbūt viņam šīs skaņas nepatīk un viņš kauc aiz nepatikas, laika gaitā es sapratu, ka tomēr patīk. Ja es instrumentu pūšu telpā, kur viņš neatrodas, viņš, asti luncinādams, atskrien pie manis un sāk dziedāt līdzi, lec uz pakaļkājām un izskatās ļoti priecīgs. Un tas nozīmē, ka viņam tomēr patīk,” dīdžejs dalās novērojumos par sava suņa muzikālo gaumi un izpratni par to, kas vērts, lai par to sajūsminātos.

Arī mūzika dzīvajā izpildījumā Odiņam nav sveša. Reiz U. Rudaks kopā ar sunīti apmeklējis nu jau vairs neeksistējošo Fonofestu Cēsu pusē un pāris reizes viesojušies kopā arī Labā Dabā Līgatnē. Tomēr festivālu atmosfēra uz mazo dzīvnieciņu atstājusi satraucošu iespaidu. ”Viņš satraucas, kad apkārt ir daudz cilvēku. Tad viņš visu laiku rej. Viņš pēc savas dabas ir sargsuns. Ja kāds nāk ar mani sveicināties vai apkampjas, viņš ir dusmīgs, rej uz to cilvēku un cenšas mani aizsargāt,” stāsta U. Rudaks.

Foto: Evita Bandere

Kāds reiz klāstījis, ka Odiņam ne īpaši patikusi Skyforger uzstāšanās. ”Liels troksnis, daudz cilvēku, kāds vēl lēkā – tas droši vien radīja viņā satraukumu. Nevis mūzika bija vainīga, bet tā masa, kas apkārt,” skaidro saimnieks, kura kaislība jau gadiem ir vinilplašu kolekcionēšana. Kolekcijas apjoms nu jau mērāms tūkstošos eksemplāru. Daļa rūpīgi vāktā mūzikas materiāla regulāri tiek likta lietā diskotēkās, tādēļ likumsakarīga ir prasība tās saudzēt. Odiņš, kā atklāj saimnieks, to īsteno godam: ”Viņš ar ļoti lielu pietāti izturas pret platēm. Odiņš nekad nevienai platei neko nav nodarījis.”

TOP komentāri

  • Buša
    0 0 0

    Buša

    Reiz tikāmies ar Odiņu Labā Dabā! ;) Odiņš bija ļoti relaksēts, bet izturējās sunim cienīgi! Pēc maniem novērojumiem viņam patika festivāla atmosfēra. Varbūt tobrīd viņa suņa prātu nodarbināja visapkārt esošā ēdiena smaža ,jo tikāmies kafejnīcu zonā. Odiņš drošvien ir informēts, ka nepieklājīgie,rejošie suņi desu nedabūn. :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl