Kā tiek izplānoti un radīti neparastie, teju vai neiespējamie dzelzceļu risinājumi? Atbildes meklē raidījumā ”Neiespējamie dzelzceļi” TV6!

0 Komentāru
Kā tiek izplānoti un radīti neparastie, teju vai neiespējamie dzelzceļu risinājumi? Atbildes meklē raidījumā ”Neiespējamie dzelzceļi” TV6!
Foto: Publicitātes foto

Turpinot izzinošo raidījumu sēriju par cilvēces inženierijas sasniegumiem, TV6 piedāvā ieskatīties, kā tapuši izaicinošākie, sarežģītākie un neticamākie pasaules dzelzceļi – raidījumā ”Neiespējamie dzelzceļi”.

Dzelzceļš ir ļoti svarīga infrastruktūra visai pasaulei – pa to var ātri un efektīvi var pārvietot preces tālus attālumus, taču tas tiek izmantots ne tikai tāliem starpkontinentāliem pārvadājumiem. Vilcieni kalpo arī pilsētām jau vairāk kā 150 gadu – tas uztur to darbību, nogādā to iedzīvotājus darbā, izvadā tūristus un pārvadā preces – īsta artērija, kas uztur metropoles dzīvas.

Ne visur izbūvēt dzelzceļus ir vienkārši, taču tie neapturami iekaro pasauli – šķērso visdziļākās upes un pārvar visaugstākos kalnus, savieno apdzīvotas vietas un darbojas kā lielpilsētu artērijas. Izbūvējot jaunus dzelzceļus, jārēķinās ar daudziem izaicinājumiem un nepieciešami unikāli un revolucionāri risinājumi.

Pilsētā jāņem vērā tās reljefs, jau izbūvētā infrastruktūra un uzbūvētās ēkas – bieži vien parastie būvniecības veidi ir neiespējami, jo jādomā, kā apiet esošos šķēršļus un ierobežojumus. Kā ierīkot dzelzceļu šķietami necaurbraucamā pilsētā? Pie darba ķērušies bezbailīgi inženieri, kurus nespēj nobiedēt neviens izaicinājums, un kuri ir spējīgi domāt plašāk.

Galu galā dzelzceļu iespējams izbūvēt jebkur – uz zemes, zem zemes un arī gaisā. Piemēram, Vācijas pilsētā Vupertālē radīts oriģināls gaisa tramvajs, kurš iet tieši virs upes, un tas pārvadā pilsētas iedzīvotājus jau kopš 1901. gada.

Ņujorkā tika radīts īpašs risinājums ērtākai preču piegādei – barža, aprīkota ar sliedēm, kura pāri Hudzonas upei vadāja dzelzceļa vagonus, un arī mūsdienās joprojām pārvadā kravas.

Ieskats vēsturē, ekspertu komentāri un viedokļi raidījumā ”Neiespējamie dzelzceļi” no 15. aprīļa darbdienās plkst. 16:00 TV6!

0 Komentāru