Kā līgos Latvijas populārākie Jāņi? Atbild Jānis Stībelis

Komentāri

Straujiem soļiem tuvojas vasaras saulgrieži, tāpēc portāls Skaties.lv nolēma noskaidrot, kā Jāņus nolēmuši aizvadīt Latvijas populārākie Jāņi. Lūk, ko nolēmis dziedātājs Jānis Stībelis.

”Pagaidām vēl par konkrētu līgošanas vietu un plānu neesmu domājis, jo pilnā sparā rit darbi pie mana jaunākā skaņdarba, ko, kā reiz, plānoju klausītājiem nodot tieši pirms Jāņiem. Dziesma būs par vasaru, un tā kā mums šīs siltās dienas Latvijā ir, cik ir, vilkt garumā ar to nevar, un jābauda ir katra skaistā diena. Galu galā tūliņ pat, pēc Jāņiem, dienas jau atkal kļūs arvien īsākas,” prāto mūziķis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Par līgošanu droši vien neko oriģinālu nepateikšu – šie nu ir tie svētki, kad jādodas prom no pilsētas, uz laukiem. Manuprāt, pilsētā tāpat nav ko darīt, tāpēc jāizmanto iespēja atpūsties pie dabas krūts, ievērojot visas vasaras saulgriežu tradīcijas. To plānoju darīt arī es pats, pagaidām gan vēl neesmu izlēmis, uz kuru Latvijas pusi tieši doties. Līdz šim Līgo vakaru esmu aizvadījis dažādās vietās – gan Vecpiebalgā, gan tepat, netālu no Siguldas,” stāsta Stībelis.

”Cenšos arī ievērot senlatviešu tradīcijas. Viena no tām noteikti ir tautasdziesmu dziedāšana. Ja vēl pa rokai ir kāda ģitāra vai akordeons, tad pavisam labi. Var aplīgot arī kādu dobīti vai vienkārši izdziedāties pie ugunskura. Ja vien man būs tāda iespēja, mugurā vilkšu tautastērpu. Ja ne – izlīdzēšos ar kādu latvisku simbolu, piemēram, piespraudīti vai rokassprādzi,” nolēmis dziedātājs.

”Parasti Līgo vakaru aizvadu privātā draugu un radu kompānijā, masu pasākumus šajos svētkos man nepatīk apmeklēt. Citreiz mums ar cienastu pievienojas kāds kaimiņš. Arī paši vienmēr parūpējamies par tradicionāli klātu galdu, uz kura noteikti ir gan mājās gatavots Jāņu siers, gan pašu cepta maize no pašas krāsns.”

Jānis Stībelis “Pozitīvs”

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl