Komentāri
Jauniešu koris Kamēr… uzstāsies Lielbritānijas karalienes rezidencē
Foto: Mārcis Baltskars

Eiropā un pasaulē pazīstamākais Latvijas jauniešu koris, daudzu starptautisku konkursu laureāts un festivālu dalībnieks – jauniešu koris Kamēr… devies uz Lielbritāniju, kur no 5. līdz 8. martam sniegs vairākus koncertus, informē kora pārstāve Kristīne Zvirbule.

Koncerti notiks studentu pilsētā Oksfordā, Londonā, un arī vienā no Apvienotās Karalistes karalienes rezidencēm – Vinzoras pilī. Ar koncerttūri tiks svinēts kora Kamēr…. noslēgtais līgums ar vienu no pasaulē lielākajām izdevniecībām Harmonia Mundi, kura turpmāk rūpēsies par kora ierakstu izplatīšanu Apvienotajā Karalistē.

Divos no Kamēr… koncertiem skanēs dziesmu izlase no kora pēdējā starptautiskā projekta Amber songs, kas tapis Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikums, kurā 17 dažādu tautu komponisti rakstīja aranžējumus latviešu tautasdziesmām. Koncerta programmā iekļauti arī skaņdarbi, kas spilgti raksturo Latvijas un Baltijas kormūzikas spilgtākos sasniegumus, kuras mūzikā ir sasnieguši tādi komponisti kā Pēteris Vasks, Ēriks Ešenvalds, Veljo Tormis un Arvo Perts.

Koncerti notiks 6. martā plkst. 13.15 Mērtonas koledžas kapelā Oksfordā un 7. martā plkst. 13.00 St Sepulchre baznīcā Londonā. 7. marta vakarā korim paredzēta nozīmīga uzstāšanās Windsor Energy Group rīkotā, enerģētikas tēmām veltītā semināra svinīgajā noslēguma ceremonijā Vinzoras pilī, kas rīkots Apvienotās Karalistes akreditētajam diplomātiskajam vēstnieku korpusam.

”Šis brauciens ir īpašs ne tikai ar to, ka tas būs Kamēr… pirmais koncertceļojums Apvienotajā Karalistē visas kolektīva pastāvēšanas laikā, bet galvenokārt tāpēc, ka mūsu tikko noslēgtais līgums ar Harmonia Mundi uzliek ļoti augstu kvalitātes latiņu kā Latvijas un Baltijas mūzikas izpildītājiem. Savā programmā parādīsim īpaši Kamēr… rakstītos muzikālos darbus, kas kļuvuši par Latvijas kormūzikas spilgtiem piemēriem visā pasaulē, gan darbus no mūsu īstenotajām konceptuālajām programmām un arī spilgtus Baltijas mūzikas piemērus,” gaidāmo koncerttūri raksturo kora Kamēr… diriģents Jānis Liepiņš.

Kora Kamēr… koncerti iekļauti Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmā Apvienotajā Karalistē un tiek organizēti ciešā sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Lielbritānijā. Braucienu atbalsta Rīgas domes Izglītības kultūras un sporta departaments.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl