Izskanēs NSRD veltīts koncerts Zū-zā ti-ti-ti

Komentāri
Izskanēs NSRD veltīts koncerts Zū-zā ti-ti-ti
Publicitātes foto

Hardija Lediņa gada ietvaros 27. februārī Rīgas Anglikāņu baznīcā notiks NSRD (Nebijušu sajūtu restaurēšanas darbnīcai) veltīts koncerts Zū-zā ti-ti-ti, kurā multimediju mākslinieka H. Lediņa un NSRD dziesmas izpildīs grupa Nebijušā restauratori un Roberts Gobziņš kopā ar grupu Resnie putni, informē Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LMC) pārstāve Santa Mičule.

Eksperimentālās mākslas un mūzikas apvienība NSRD pastāvēja no 1982. līdz 1989. gadam. Grupas pirmā koncertperformance datēta ar 1982. gadu Kultūras namā Oktobris, mūziķiem uz skatuves uznākot caur skapi. Pēc 1989. gada no apvienības tika attīstīta Aptuvenās mākslas aģentūras koncepcija.

Koncerta Zū-zā ti-ti-ti vietas izvēle nav nejauša – kopā ar domubiedriem no 1974. līdz 1977. gadam Hardijs Lediņš Anglikāņu baznīcā (tolaik Politehniskā institūta Studentu kluba telpās) rīkoja diskotēkas un pagrīdes avangarda mūzikas festivālus, kuros tika atskaņota tolaik neatļautā eksperimentālā, kā arī sakrālā mūzika, piedaloties nozīmīgiem padomju perioda mūzikas autoriem, tostarp, igauņu komponistam Arvo Pērtam.

Koncertā Zū-zā ti-ti-ti, cenšoties atkal nojaukt robežas starp mākslu un ikdienu, NSRD skaņdarbus un noskaņas interpretēs un izpildīs grupa Nebijušā restauratori, ko veido kādreizējā NSRD dalībniece Inguna Rubene (bij. Černova), kā arī mūziķi Nils Īle, Einārs Latiševs, Jānis Pelše, Andrejs Grimms. NSRD akciju un performanču dalībnieks Roberts Gobziņš kopā ar grupu Resnie Putni izpildīs jaunizveidoto koncertprogrammu Hardija Lediņa valši un polkas, akcentējot NSRD saistību ar grupu Dzeltenie Pastnieki. Koncertā kopā ar Robertu Gobziņu piedalīsies Hardija Lediņa laikabiedri Uģis Vītiņš, Didzis Erra un Uldis Vanags, kā arī viesmūziķi. Koncerta muzikālo daļu papildinās mākslinieces Inetas Sipunovas video.

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas Biļešu Servisa kasēs un internetā. Biļešu cena 8 eiro, pasākuma dienā 10 eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl