Izdots Ērika Ešenvalda mūzikas albums

Komentāri

Prestižā britu izdevniecība Hyperion Records laidusi klajā komponista Ērika Ešenvalda albumu Northern Lights, ko iedziedājis britu žurnāla Grammophone laureāts un divreiz Grammy balvai nominētais Kembridžas Universitātes Trīsvienības koledžas koris diriģenta Stīvena Leitona (Stephen Layton) vadībā, informē komponista pārstāve Ieva Vītiņa.

Albumā iekļautas sešpadsmit sakrālas un laicīgas tematikas kompozīcijas: O salutaris hostia, The new moon, Psalm 67, kas pirmatskaņojumu piedzīvoja Amsterdamas Concertgebouw 2012. gadā, Trinity Te Deum, Northern Lights, The heavens’ flock, The earthly rose, Magnificat, Nunc dimittis, Rivers of light, Ubi caritas, Amazing grace, O Emmanuel, Who can sail without the wind?, Stars, Only in sleep – no kurām astoņas Latvijā nav atskaņotas, tai skaitā Trinity Te Deum, kas rakstīts 2012. gadā Trīsvienības koledžas jaunā māstera sera Gregorija Vintera (Sir Gregory Winter) inaugurācijas ceremonijai un kuru atzinīgi novērtējuši arī princis Viljams un Keita Midltone, tam izskanot Lieldienu dievkalpojumā Sv. Andreja katedrālē Sidnejā, Austrālijā.

Ieraksts tapis 2014. gada janvārī Trīsvienības koledžas kapelā un Īli (Ely) katedrālē Lielbritānijā, piedaloties arfistei Sallijai Prīsai (Sally Pryce) un ansamblim Trinity Brass. Bukleta teksta autors – ievērojamais angļu komponists Gabriels Džeksons (Gabriel Jackson).

“Šis ir mans ceturtais autordisks,” stāsta Ēriks Ešenvalds, kurš divus gadus bijis koledžas rezidējošais komponists un arī piedalījies ieraksta sesijās. ”Esmu ļoti gandarīts par paveikto, jo šajā albumā līdzās tai skaņas kvalitātei, kāda dominē britu kormūzikas ierakstos, proti, perfektajai intonācijai, dikcijai un izcilajai telpai – ir arī jauniešu muzicēšanas daiļums, izjustais frāzējums un pietāte pret dziesmā pausto vēstījumu. Viņi tik spēji atsaucās manām norādēm: kur vajadzēja – es padziedāju priekšā, parādīju frāzējuma un polifonijas nianses, jo notīs taču visu to sajūtu gammu man nepierakstīt!”

Trīs jaunā albuma dziesmu videoversijas:

Jau 2011. gadā Hyperion Records laida klajā Ē. Ešenvalda pirmo mūzikas albumu Passion and Resurrection, ko ierakstīja Stīvens Leitons ar savu profesionālo kori Polyphony un orķestri Britten Sinfonia. Tam sekoja jauniešu kora Kamēr… un diriģenta Māra Sirmā izdotais tvarts O salutaris, kurš tika atzīts par Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas 2011. gada labāko akadēmiskās mūzikas albumu. 2013. gadā Valsts akadēmiskais koris Latvija Māra Sirmā vadībā ierakstīja Ē. Ešenvalda kormūzikas trešo albumu, kurš arī tika atzīts par labāko akadēmiskās mūzikas albumu un saņēma Zelta mikrofonu.

27. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā izskanēs Ērika Ešenvalda multimediālās simfonijas Ziemeļu gaisma pasaules pirmatskaņojums. Tajā piedalīsies Valsts Akadēmiskais koris Latvija, Liepājas simfoniskais orķestris, diriģents Māris Sirmais, telpa – Margo Zālīte un Uģis Ezerietis, videoprojekcijas – Renārs Vimba un Dainis Juraga. Šis pasākums ir iekļauts Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmā. Biļetes jau ir pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā un internetā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl