Komentāri
Izcilais vijolnieks Koļa Blahers saspēlēsies ar Sinfonietta Rīga
Vijolnieks Koļa Blahers. Publicitātes foto

Piektdien, 27. februārī, Lielajā ģildē izskanēs koncerts Bēthovens, Brāmss un Bartoks. Koncertā, apvienojot solista un diriģenta lomas, ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga atkal tiksies harizmātiskais vācu vijolnieks Koļa Blahers, informē orķestra pārstāve Baiba Freimane.

Vakara muzikālais piedāvājums būs īsts saldēdiens mūzikas mīļotājiem: skanēs Ludviga van Bēthovena, Johanesa Brāmsa un Bēlas Bartoka kompozīcijas.

Sinfonietta Rīga ar Koļu Blaheru pirmo reizi sastapās pirms diviem gadiem, un toreizējā muzikālā sadarbība izpelnījās nedalītu publikas atzinību.

”Spēlēt koncertus bez diriģenta ir liels izaicinājums, taču saspēle ar Koļu Blaheru, pateicoties viņa nepārvērtējamai pieredzei un līdera dotībām, ir brīnišķīgs muzikāls piedzīvojums. Viņš ir augstākās raudzes mūziķis, kura talants atstāj pozitīvu nospiedumu gan uz orķestri, gan klausītājiem,” kopspēli ar Koļu Blaheru stāsta kamerorķestra Sinfonietta Rīga flautu grupas koncertmeistare Ilona Meija.

Koļa Blahers teju desmitgadi muzicējis pie Berlīnes filharmoniķu un Lucernas festivāla orķestra pirmās pults. Vijolnieks dzimis Berlīnē, studējis slavenajā Džuljarda skolā Ņujorkā, kā solists uzstājies ar pasaules vadošajiem orķestriem un sadarbojies ar spožākajiem diriģentiem. Koļas Blahera repertuārs ir stilistiski un žanriski daudzveidīgs, tomēr vijolnieks tiek uzskatīts par izcilu romantisma mūzikas interpretu, klausītājus sajūsminot ar neaizmirstamu, smalki izkoptu toni un asi vērīgu atskaņojumu.

Rīgā un Rēzeknē dzirdamā programma veidota ar izteikti vācisku akcentu: no Ludviga van Bēthovena kareivīgi dramatiskās uvertīras Koriolans pie jūsmīgi kantilēnās Romances, iekļaujot Johanesa Brāmsa krāšņo un melodisko Vijolkoncertu Remažorā. Vakara izskaņā – Bēlas Bartoka Divertisments, kur komponista oriģinālajā rokrakstā ieausti tautas mūzikas motīvi un etniski ritmi.

Biļetes uz koncertu piektdien, 27. februārī, plkst. 19.00 Lielajā ģildē nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv. Dienu vēlāk, sestdien, 28. februārī, plkst. 18.00 koncerts izskanēs Latgales vēstniecībā GORS.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl