“Indija ir tā vieta, kur aizbraukt, ja tev šķiet, ka dzīvē visu jau esi redzējis!” Piedzīvojumu ekspedīcija “700 pasaules brīnumi” – 5. sērija

1 komentārs

Kurš gan nav dzirdējis par svēto pilsētu Varanasi? Dzirdējuši tiešām varbūt ir daudzi, tomēr nu ir iespēja pašam savām acīm skatīt šo pilsētu, kurai nelīdzinās neviena cita uz visas planētas. Piedzīvojumu meklētāji Egons Reiters un Mārtiņš Opmanis savas ekspedīcijas “700 pasaules brīnumi. Indija” 5. epizodē ieradīsies Varanasi – dodies viņiem līdzi!

Varanasi ir dzīvības un nāves, mīlestības un baiļu pilsēta. Uz šo pilsētu cilvēki brauc nomirt, un tāpēc tā ir dzīvības pilna – tik daudz cilvēku uz viena kvadrātmetra, ka nav iespējams elpot.

Šeit sastopami askēti, krāpnieki, svētie un grēcinieki, mirstošie un viņu pavadītāji. Pilsēta smok dūmos. Ugunskuri silda vietējos iedzīvotājus, un tajos tiek sadedzināti līķi. Šī ir pilsēta – krematorija.

Katrs indietis sapņo tikt sadedzināts šādā ugunskurā un izkaisīts svētajā Gangā. Gangā mazgājas, mazgā veļu, dzer tās ūdeni, kārto tajā dabiskās vajadzības, bet indieši tic – šis ir pats tīrākais un veselīgākais mūsu planētas ūdens.

Kultūršoks. Eksistenciālais apvērsums. Smadzeņu eksplozija. Lūk, ko cilvēks izjūt, ierodoties Varanasi. Mūsu ceļotāji mēģinās tikt skaidrībā ar skaņu, smaržu un krāsu kakofoniju un līdz nāvei nenobiedēt skatītājus.

1 komentārs