Komentāri

Latvietis Ilmārs Kelmers pirms dažām dienām startēja pasaules ekstrēmākajās triatlona sacensībās “Norseman”. Sacensībās viņš peldēja aukstā ūdenī, brauca ar velosipēdu kalnos un skrēja 42 kilometrus garu maratonu.

I.Kelmers veica ”Norseman” distanci vairāk nekā 14 stundas. Lai sagatavotos šim pārbaudījumam, intensīvi treniņi notika deviņus mēnešus pirms ”Norseman” triatlona.

Distance sākās 12 naktī, kad uz pārbaudījuma sākumpunktu izbrauca kuģis. Četros rītā “Norseman” dalībnieki leca aukstā ūdenī, lai tajā peldētu četru kilometru distanci, vēlāk pieveiktu 180 kilometrus ar velosipēdu, no kuriem 40 ir augšup kalnā, un vēl 42,2 kilometrus noskrietu.

Skatieties interviju un uzziniet, kā viņam tas izdevās un kādas emocijas bija, distanci pieveicot!

Pirmais Latvijas pārstāvis “Norseman” triatlonā bija Gints Ērmanis, kurš distanci pievarēja 2012. gadā.

Pirmo reizi “Norseman” sacensības notika 2003. gadā, un tajās piedalījās 21 cilvēks. Šogad izaicinājumā Norvēģijā savus spēkus mēroja 272 triatlontisti.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl