Iemesls svinēt! Šodien starptautiskā vīna dzeršanas diena

Komentāri
Iemesls svinēt! Šodien starptautiskā vīna dzeršanas diena
Foto: SCANPIX

Ja vēl neesi izlēmis ko šovakar darīt, tad zini, – šodien svin starptautisko vīna dzeršanas dienu! Varbūt tomēr ir vērts svinēt?

Katru gadu starptautisko vīna dienu svin 18. februārī, un šis gads nav izņēmums. Un ne velti vīns izpelnījies pats savu svinamo dienu!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vīna vēsture ir sena, to dzimšanu atzīmē pēc dažādiem arheoloģiskiem izrakumiem senajā 3 500-12 000 gadu periodā. Dzēriena dzimtene ir meklējama Centrālāzijā, mūsdienu Irākas teritorijas daļā, ko šķērsoja senais Vidusjūras Zīda ceļš uz Ķīnu. Vīns bija un ir iecienīts dzēriens.

Ja vēl neesi pārliecināts, vai ļauties svētkiem – uzzini, kā vīns labvēlīgi ietekmē organismu.

Veicina vielmaiņu

Foto: SCANPIX

Foto: SCANPIX

Vīnu ieteicams lietot, lai uzlabotu vielmaiņu, it sevišķi sāļu apmaiņu organismā. Vīns satur vielas, kuras organismā stimulē ogļūdeņražu, slāpekļa un minerālvielu apmaiņu. Tāpēc mazos daudzumos vīns ne tikai nav nekaitīgs organismam, bet pat nepieciešams.

Bagāts ar vitamīniem un mikroelementiem

Foto: SCANPIX

Foto: SCANPIX

Vīns satur daudz vitamīnus un minerālvielas – mangānu, magniju, jodu, titānu, kobaltu, kāliju, fosforu un C, B, PP vitamīnus. Tāpēc nelielā daudzumā baudīts vīns nostiprina artērijas, pazemina holesterīna līmeni asinīs, atvaira sirds un asinsvadu slimības, kā arī palēnina audu novecošanās procesu.

Foto: krāšņā vīna pasaule

Pieejams visām gaumēm

Foto: SCANPIX

Foto: SCANPIX

Vīns veikalu plauktos ir pieejams ļoti plašā izvēlē. Tu vari izvēlēties ne tikai vīnu pēc valsts, kur tas ražots, un garšas, bet arī pēc tā, vai tas būs alkoholisks vai bezalkoholisks. Tāpēc vīns atradīsies arī tavai gaumei!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl