Komentāri
Hardija Lediņa gada turpinājumā – diskotēka-lektorijs Kosmoss vol.2
Publicitātes attēls

Turpinoties Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LMC) iniciētajam Hardija Lediņa gadam, piektdien, 13. martā, Pestīšanas armijas zālē notiks diskotēka-lektorijs Kosmoss vol.2, kas veltīta H. Lediņam kā diskotēku aizsācējam un viņa 1980. gadu sākumā diskotēkām Kosmoss.

Pasākums notiks autentiskajā H. Lediņa diskotēku norises vietā – bijušajā Celtnieku kultūras namā Oktobris, Bruņinieku ielā 10a, Rīgā, norāda LMC pārstāve Santa Mičule.

Hardija Lediņa diskotēkas bija ļoti populāras – viņš bija viens no pirmajiem, kas kopš 1974. gada Latvijas Padomju Sociālistiskajā Republikā sāka organizēt tolaik Rietumos populāros deju mūzikas vakarus. Tajā laikā būt par diskžokeju nozīmēja būt ļoti entuziastiskai un universālai personai – aktierim, muzikologam, elektrotehniķim, valodniekam un dizaineram vienlaikus. Diskotēka Kosmoss līdzās pārējām 317 Latvijas Padomju Sociālistiskajā Republikā tajā gadā pastāvošajām diskotēku iniciatīvām atšķīrās ar pamatīgi izstrādātu dramaturģiju. Pasākumu veidoja pieci cilvēki – trīs atbildēja par gaismām, projekcijām un scenogrāfiju, Mārtiņš Rutkis par tehniku un Hardijs pats par diskotēku saturu. Mākslinieks, profesionāls scenogrāfs Leonards Laganovskis katram vakaram veidoja citādāku skatuves noformējumu. Kā liecina diskotēkas nosaukums, programma bija veltīta kosmosa tēmai, izmantojot “kosmisku” mūziku un ar kosmosa un Visuma tēmām saistītus krāsainos diapozitīvus. Hardijs gan sākotnēji vēlējās diskotēku nosaukt par Leonarda diskotēku, taču tā laika ierēdņiem bezpersoniskais Kosmoss patika labāk.

Saskaņā ar tā laika diskotēku nolikumu diskotēka ilga divarpus stundas, no kurām pusstunda bija tematisks lasījums par tajā atskaņoto mūziku. Kosmosā tika pieaicināta arī profesionāla baletdejotāja. Un gandrīz katras diskotēkas noslēgumā diskžokejs Hardijs aicināja visus apgūt īpašus deju soļus, skanot dziesmai Ciku caku caurā tumba.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra rīkotā diskotēka-lektorijs Kosmoss vol.2 ir veltījums Hardijam Lediņam kā diskotēku žanra aizsācējam Latvijā. Mākslinieks Leonards Laganovskis stāstīs par diskotēku Kosmoss aizkulisēm, mūzikas žurnālists Uldis Rudaks uzņemsies diskora lomu un spēlēs 80. gados Rīgā populāros disko hitus. Diskotēkas-lektorija vizuālo noformējumu veidos video māksliniece Linda Konone.

Ieejas maksa pasākumā 3 eiro, vietu skaits stingri ierobežots. Sākums pulksten 19.00.

Hardija Lediņa gadu producē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, programmas kuratores Solvita Krese un Diāna Popova.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl