Komentāri
Grāmatu par grupu Jauns Mēness atvērs Grāmatu svētkos Ķīpsalā
Grupa Jauns mēness. Publicitātes foto

Trīs dienas – no 27. februāra līdz 1. martam – Ķīpsalā būs svētki tiem, kuriem grāmatas ir kā labākais draugs. Viens no īpašajiem notikumiem – grāmatas Piekūns skries debesīs, kas grupu Jauna Mēness prezentācija.

Kas gan būtu izstāde, ja tajā netiktu diskutēts, neraisītos sarunas, strīdi un pārdomas. Uzreiz pēc Latvijas Grāmatu izstādes 2015 oficiālās atklāšanas plkst. 12.00 notiks diskusija Lasīšana 21. gadsimtā. Kurp ejam?, kuru vadīs literatūrzinātnieks un rakstnieks Arno Jundze. Tiks spriests gan par lasītprasmes pētījumiem Eiropā un situāciju Latvijā, gan par lasīšanu glāstvirsmu laikmetā, gan par lasītprasmes jēdzienu un tā interpretāciju 21. gadsimtā. Savukārt rakstniece Laura Dreiže aicina diskutēt par 21. gadsimta jaunieša grāmatu plauktu.

Ja jau svētki, tad svētki! Izdevēji ir godam sagatavojušies, un aicina kopīgi piedzīvot vairāku grāmatu atklāšanu. Pirmizdevumu izstādei būs sarūpējusi izdevniecība Dienas Grāmata – mūzikas žurnālista Jāņa Žildes grāmatu Piekūns skrien debesīs par rokgrupu Jauns Mēness, turklāt ar Ainara Mielava autogrāfu.

Latvijas Grāmatu izstādes 2015 un Valters un Rapa viesis būs harismātiskais norvēģu rakstnieks Terje Binders, kuram sestdien plkst. 10.00 būs grāmatas Kur piedzimst vējš atklāšana. Viņa vecvecāki 1905. gada revolūcijas laikā pameta Latviju uz neatgriešanos.

Arī Apgāds Zvaigzne ABC šogad aicina uz aizraujošu grāmatu atklāšanām. Trīs autori – Arno Jundze, Inguna Bauere un Dace Judina 28. februārī gaidīs savus talanta cienītājus, lai kopīgi ļautos neparastiem piedzīvojumiem, kaislībām 19. gadsimta mācītājmuižā un kopā ar Urķīgo detektīvu uzzinātu, kādi notikumi risināsies peļu slazdā.

Arvien pārsteidzošā rakstnieka Vika grāmata Santamonika, Arhangeļskas apg. ir spilgts pagājušā gadsimta sešdesmito gadu padomju armijas ikdienas portretējums. Jau pirmajā izstādes dienā, 27. februārī, plkst. 15.00 Kultūras stendā, tiekoties ar autoru, varēs uzzināt par aizgājušā gadsimta vēstures un kultūras lappusēm – lielvaru sacensību, pirmajiem soļiem kosmosā, par gaitām padomju armijā aiz Ziemeļu polārā loka un jaunā komponista Imanta Kalniņa parādīšanos pie apvāršņa.

Ar šokējoši atklātās grāmatas par Krimas okupāciju Ukraina. Dzīvība, nāve un iekšējā revolūcija autoru Imantu Liepiņu lasītāji ir aicināti tikties sestdien plkst. 13.00. Grāmata ir pieredzējušā žurnālista spilgta reportāža par Maidana laukumu, Krimas okupāciju un kaujām Donbasā. Tas ir aculiecinieka stāsts, piedzīvojot gan barikādes Neatkarības laukumā, gan iefiltrējoties Krimā un vērojot referenduma viltošanu, gan dodoties kaujās pie Doņeckas lidostas.

Latvijas vēstures izzinātājiem kā ”saldais ēdiens” būs tikšanās ar grāmatu Latvijas armijas krūšu nozīmes. 1918.–1940. un Latvijas valsts apbalvojumi 1918.–1940. autoriem sestdien plkst. 17.00, kā arī ekskluzīva iespēja apskatīt apbalvojumus tuvplānā.

Apgāds Jumava ir sarūpējis svētkus tautā iemīļotā dzejnieka Jāņa Petera talanta cienītājiem. Aktieris Mārtiņš Egliens izstādes apmeklētājus aicinās baudīt Jāņa Petera dzejas burvību svētdien plkst. 12.00.

Uz otrās grāmatas atklāšanu un tikšanos ar autoru, laikraksta Literatūra un Māksla ilggadējo redaktoru Jāni Škaparu 1. martā plkst. 13.00 aicina Apgāds Zelta grauds.

Didža Liepiņa saruna ar bijušo diplomātu Valdi Krastiņu par Ulda Ģērmaņa neparasto un izcilo personību, kā arī politisko situāciju 90. gadu sākumā Latvijā ieinteresēs daudzus. Svētdien plkst. 15.00 ar Valters un Rapa gādību tiks runāts par latvieti un latvietību.

Izstādē piedalās arī izdevniecība White Book, kas ir jauns un strauji augošs spēlētājs Latvijas izdevējdarbības vidē, Latvijā pārstāvot tādus pasaulē atpazīstamus zīmolus kā Troņu spēle, Monster High, Keep Calm un Splat the Cat. Apmeklētājiem prieku sagādās grāmatas, kas jau ir iemantojušas atzinību, – Zommers. Mūsdienu latviskā virtuve, Topi vesels, Ābece. Burtu pasakas un citas.

Mākslas cienītāji nu nekādi nevarēs paiet garām Neputns ekspozīcijai, jo izdevniecība piedāvā dažādus jaunumus jau iemīļotās sērijās Latvijas mākslas klasika, Studijas bibliotēka, Sakrālās arhitektūras un mākslas pieminekļi, kā arī izcilus tulkojumus, oriģināldarbus, apjomīgas monogrāfijas, pētījumus un dzeju. Izstādē varēs iegādāties arī vizuālo mākslu žurnāla Studija 100. numuru, kuru jubilejas reizē veidojusi Neputna galvenā redaktore Laima Slava.

Apgāda Zinātne īpašais piedāvājums izstādes apmeklētājiem – LU Latvijas vēstures institūta vadošās pētnieces Inetas Lipšas monogrāfija Seksualitāte un sociālā kontrole Latvijā 1914–1939, kas vēsta par to, kā seksualitāte izpaudās Latvijas iedzīvotāju publiski fiksētajos priekšstatos un uzvedībā minētajā starpkaru periodā.

Par romantiskiem sieviešu romāniem ir parūpējies apgāds ”Kontinents”. Vārdnīcas un praktisko padomu grāmatas piedāvās Avots. Izdevniecība Lauku Avīze kopā ar autoriem un kolēģiem nodrošinās iespēju savā stendā tikties ar iemīļotiem autoriem un augstu novērtētiem savas jomas speciālistiem, jautāt, uzzināt un vēlāk jau lietot iegūtās gudrības.

Mārtiņa Brūvera monoizrāde lieliem un maziem

Niķi, stiķi, blēņošanās, pīrāgošanās un vēl visdažādākie atraktīvie pārsteigumi gaida mazos lasītājus. Kurš gan nezina, kas ir mežonīgie pīrāgi. Mēs saucam – lai dzīvo mežonīgie pīrāgi un to radītājs Māris Putniņš! Piektdien plkst. 14.00 visi pīrāgoties kārie bērni ar vecākiem tiks gaidīti, lai kopīgi noskatītos aktiera Mārtiņa Brūvera monoizrādi lieliem un maziem.

Mazos lasītājus gaida bērnu izklaides istaba Millili

Lai jautri pavadītu laiku, baudītu svētkus kopā ar grāmatu veidotājiem un izdevējiem, mazie gudrinieki tiks aicināti uz bērnu izklaides istabu Millili. Būs dziesmas, blēņošanās, darbošanās, dzīvās dabas iepazīšana, draudzēšanās ar patversmes sunīšiem, spēles, viktorīnas un klausīšanās. Mājīgi iekārtotā Millili istaba rosinās iepazīt arvien jaunus draugus – grāmatas – un iegrimt lasīšanā.

Bērnu grāmatu atvēršanas svētki

Apgāds Pētergailis, svinot 25. dzimšanas dienu, 28. februārī plkst. 15.00 ielūdz uz vairāku bērnu grāmatu atvēršanas svētkiem. Visus slavenākos rakstniekus un grāmatu varoņus sastapsim vienā grāmatā, ko atvedīs uz velosipēda bagāžnieka braucoša govs. Viesiem īstu operas pirmizrādi rādīs komponists, piecmūziķu orķestris un galveno lomu izpildītāji bebrs Kastors un jūrascūciņa Porcella. Ar saviem mazajiem lasītājiem tiksies Ieva Samauska, Inguna Cepīte un Juris Zvirgzdiņš, atverot grāmatas Govs uz bagāžnieka, No Rīgas līdz Rīgai. Tobiass un Tama lielajā Eiropas bibliotēku ceļojumā un Pirmizrāde! Kastors un Porcella.

Lielie lasīšanas svētki pulcēs 700 bērnu no visas Latvijas!

Sestdien, 28. februārī, plkst. 12.00 Ķīpsalā sāksies notikums, kuru ar nepacietību ir gaidījuši bērni no visiem novadiem. Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmas Bērnu un jauniešu žūrijas eksperti no visas Latvijas jau 13. reizi tieši grāmatu izstādē Lielajos lasīšanas svētkos nosauks populārākās grāmatas, ko ir lasījuši pagājušā gada laikā.

Visās trīs izstādes dienās darbosies Grāmatu maiņas punkts, būs iespēja izmēģināt elektrodivriteņus un apskatīt, iespējams, arī izmēģināt, Latvijā pirmo izgatavoto elektrokartingu. Par plašo izstādes piedāvājumu uzzini vairāk: bt1.lv/bt1/lbf

Darba laiks: 27. februāris–28.februāris 10.00–18.00; 1. marts 10.00–17.00.

Biļetes cena: 1 eiro. Pensionāriem un invalīdiem, uzrādot apliecības, ieeja ir bez maksas. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja izstādē ir bez maksas. Ar izstādes Skola 2015 biļeti ieeja Latvijas Grāmatu izstādē 2015 – bez maksas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl