Grāmatmīļus priecēs Grāmatu maiņas punkts

Komentāri
Grāmatmīļus priecēs Grāmatu maiņas punkts
Foto: Ginny, Flickr

No 27. februāra līdz 1. martam Ķīpsalā notiks starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde Latvijas Grāmatu izstāde 2015, kurā apmeklētājus gaidīs lasītāju iemīļotais Grāmatu maiņas punkts, informē BT 1 pārstāve Inese Libere.

Laba grāmata iztur laika pārbaudi un atkal no jauna atrod savu ieinteresēto lasītāju, turpina ceļotāja un iedvesmotāja misiju. Arī šogad grāmatmīļus priecēs Grāmatu maiņas punkts, ko uzraudzīs Rīgas Centrālās bibliotēkas laipnās darbinieces. Ir sagatavotas ap 1000 grāmatu latviešu, krievu un svešvalodās – gan daiļliteratūra, gan nozaru literatūra – pieaugušajiem un bērniem. Tas būs kā pamatfonds Grāmatu maiņas punktā.

Maiņas punktā netiek šķirotas jaunas un senāka izdevuma grāmatas – svarīga ir grāmata kā izziņas, ierosmes, motivācijas un labu emociju avots. Grāmatai ir saliedētāja, izglītotāja un laba drauga funkcija, jo internetvietnē ne vienmēr var rast cittautu literatūru oriģinālvalodā, novadu radītās novadpētniecības un likteņstāstu grāmatas, pašu autoru sarūpētos dzeju izdevumus un mākslas grāmatas. Raiņa un Aspazijas jubilejas gadā, kad gribas rokās paturēt mūsu tautas dižgaru mantojumu, daudzi noteikti būs priecīgi iegūt sen lolotu izdevumu.

Grāmatu maiņas punkts vienmēr ir draugos arī ar mazo lasītāju, rosinot mainīties ar krāsainām pirmsskolas bērnu grāmatām, spēļu un rotaļu aprakstiem, domu rosinošiem krājumiem. Katru gadu interesi izraisa ceļojumu apraksti, enciklopēdijas, vārdnīcas, karšu komplekti, pamācības darbam ar jaunākajām tehnoloģijām, rokasgrāmatas, kā arī pavārgrāmatas. Vairāk par izstādi: bt1.lv/bt1/lbf

Izstādi organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Grāmatnieku ģildi un Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju.

Darba laiks: 27. februāris–1. marts 10.00–18.00; 1. marts 10.00–17.00. Biļetes cena: 1 eiro. Pensionāriem un invalīdiem, uzrādot apliecības, ieeja ir bez maksas. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja izstādē ir bez maksas. Ar izstādes Skola 2015 biļeti ieeja Latvijas Grāmatu izstādē 2015 – bez maksas.

Lasi vēl