Godalgoto filmu Imitācijas spēle sāks rādīt Latvijā

Komentāri

Piektdien, 27. februārī, Latvijas kinoteātros sāks izrādīt Mortena Tilduma vēsturisko trilleri Imitācijas spēle (The Imitation Game) ar britu aktieri Benediktu Kamberbaču titullomā.

Filma vēsta par britu matemātiķi, loģiķi, kriptoanalītiķi un vienu no datorzinātnes pionieriem Alanu Tjūringu, kam bija milzīga loma Nacistiskās Vācijas Enigma koda atšifrēšanā, kas palīdzēja sabiedrotajiem uzvarēt Otrajā pasaules karā, vēlāk ticis apsūdzēts homoseksualitātē.

Filmas pirmizrāde notika 2014. gada 29. augustā Teljuraidas kinofestivālā, kur filma guva labus panākumus. Imitācijas spēle tikusi nominēta dažādiem apbalvojumiem, tostarp BAFTA, Zelta globusa balvai vairākās nominācijās. Benedikts Kamberbačs par tēlojumu filmā tika nominēts ASV Kinoakadēmijas balvai Oskars. Lai arī vēsturiski Tjūringa dzīve attēlota visumā diezgan precīzi, daudzi vēsturnieki atzīmē, ka vairāki elementi filmā tikuši atspoguļoti neprecīzi.

Galvenajās lomās: Benedikts Kamberbačs, Keira Naitlija, Metjū Guds, Marks Strongs, Čārlzs Denss, Alens Līčs, Metjū Bīrds, Rorijs Kiners.

Filmas Imitācijas spēle budžets ir 14 miljoni ASV dolāru.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl