Komentāri
Gas of Latvia laiž klajā koncertierakstu no festivāla Skaņu mežs
Gas of Latvia un Katrīna Neiburga (Foto: Arnis Kalniņš)

Mūziķa Andra Indāna brīvformas mūzikas projekts Gas of Latvia platformā Bandcamp publicējis koncertierakstu no nepieradinātās mūzikas festivāla Skaņu mežs divpadsmitā izlaiduma, kas noritēja pagājušā gada oktobrī, informē festivāla Skaņu mežs organizatori.

Gas of Latvia uzstāšanā, kas notika kopā ar mākslinieci Katrīnu Neiburgu, izpelnījās pozitīvas atsauksmes ne tikai vietējā presē, bet arī britu novatoriskās mūzikas žurnālā The Wire. Mūzikas kritiķis Roberts Berijs (Robert Barry) par priekšnesumu rakstīja: “Katrīnas Neiburgas darbi tikpat labi varētu izrādīties esam fragmenti no Andreja Tarkovska vai Jerži Skolimovska filmām; ainavas ir bagātīgas, taču drūmas, un piepildītas ar mainīgiem nozīmju zvaigznājiem. Pavadītas ar spocīgu Gas of Latvia (īstajā vārdā Andra Indāna) mūziku, tās veido neatvairāmu un valdzinošu, sapnim līdzīgu pieredzi. Indāns, viens no šīs valsts autoritatīvākajiem elektroniskajiem mūziķiem, jau sen strādājis pie skaņu celiņiem Neiburgas filmām, taču šoreiz Neiburga uzstājās drīzāk kā “vīdžejs” Gas of Latvija mūzikai. [..] Attēls šeit kalpoja par kontrapunktu Indāna skaņu tumši suģestējošajai atmosfērai, kuru neparedzamos akcentos strukturēja neritmiski sitieni.”

Tuvojoties recenzijas noslēgumam, Berijs atzina, ka, spriežot pēc festivālā dzirdētās mūzikas, “Latvijai ir daudz, ar ko lepoties.”

Festivāls Skaņu mežs 2015 notiks oktobrī, un jau drīzumā tiks izziņoti pirmie mākslinieki.

Tikmēr Gas of Latvia strādā pie jauniem projektiem, tostarp eksperimentālas popmūzikas albuma, kā arī jaunas ritmiskās muzikālas programmas, kas tiks prezentēta Norvēģijā – festivālu Skaņu mežs un Insomnia sadarbības projekta ietvaros.

Gas of Latvija koncertieraksts:

Papildu informācija: skanumezs.lv

Lasi vēl