Gan Igaunija, gan Lietuva iekļūst ”Eirovīzijas” finālā! Krāšņi izskan konkursa pirmais pusfināls

7 komentāri
Gan Igaunija, gan Lietuva iekļūst ”Eirovīzijas” finālā! Krāšņi izskan konkursa pirmais pusfināls
Eurovision/EBU

”Eirovīzijas” kaislības ir oficiāli sākušās – otrdienas, 8. maija, vakarā pirmajā pusfinālā noskaidrots pirmais to valstu desmitnieks, ko redzēsim uz konkursa skatuves finālā.

Pirmajā pusfinālā par iespēju uzstāties cīnījās mūsu kaimiņi lietuvieši un igauņi, kā arī Azerbaidžāna, Islande, Albānija, Beļģija, Čehija, Izraēla, Baltkrievija, Bulgārija, Maķedonija, Horvātija, Austrija, Grieķija, Somija, Armēnija, Šveice, Īrija un Kipra.

Tā nu sagadījies, ka visas trīs Baltijas valstis konkursā šogad pārstāv pa dāmai. Mums tā ir Laura Rizzotto, igauņiem meitene ar operdziedātājas vokālu Elīna Nečajeva, bet lietuviešiem – Ieva Zasimauskaite.

Igaunijas pārstāve pārsteidza ar Eirovīzijā vēl neredzētu risinājumu – iespaidīgu kleitu, kura klāj visu skatuvi un uz kuras šova laikā tika projicēti dažādi attēli.

Tikmēr lietuviete gluži pretēji – šarmēja ar vienkāršību, numura laikā guļot uz skatuves dēļiem.

Iespējas nobalsot par savu favorītu mums gan nebija, taču tas neliedza turēt īkšķus.

10 valstis, kuras kā pirmās kvalificējas finālam ir: Austrija, Igaunija, Kipra, Lietuva, Izraēla, Čehija, Bulgārija, Albānija, Somija un Īrija.

Mēs varēsim balsot un vēl jo stiprāk īkšķus turēt otrajā pusfinālā 10. maijā, kad notiks otrais pusfināls, kurā startēs arī mūsu Laura Rizzotto.