Komentāri
Foto: Masu deportāciju inscenējums “Melānijas hronikas” filmēšanas laukumā
Foto: Kristīne Žilde, TV3 Ziņas

Ar apjomīgu 1941. gada masu deportāciju inscenējumu Tukuma novada Bikstu stacijā sācies režisora Viestura Kairiša spēlfilmas “Melānijas hronika” nākamais filmēšanas posms.

Filma tiek veidota pēc rakstnieces Melānijas Vanagas darba “Veļupes krastā”, kas ir žurnālistes, rakstnieces, kultūrvēsturnieces un juristes Melānijas Vanagas (1905-1997) autobiogrāfija un ir atzīts par vienu no spilgtākajiem staļinisma deportāciju laika notikumu aprakstiem latviešu literatūrā.

Filmēšana ilgs visu augustu, un atbilstoši scenārijam filmēšana notiks gan Tukuma novada Bikstu stacijā, gan Rīgā, Pasienē un Pildā. Šajā filmēšanas posmā filmas uzņemšanā piedalīsies arī vairāki Rīgas, Bikstu un Ludzas novada iedzīvotāji.

Filmēšanas laukumā Bikstu stacijā viesojās arī TV3 Ziņu žurnāliste Kristīne Žilde.

Kristīne Žilde, TV3 Ziņas:

Lai arī apzinājāmies, ka tas ir tikai filmēšanas laukums, par tēliem, dzīvesstāstiem, vizuālo noformējumu un visām tālaika šausmām piedomāts bija tik daudz, ka, skatoties, kā sievietes atrauj no vīriešiem un ar bērniem uz rokām sagrūž vagonos, acīs pat sariesās asaras.


Filmas komanda ir režisors un scenārists ir Viesturs Kairišs, operators Gints Bērziņš, filmas māksliniece Ieva Jurjāne, filmas producenti Inese Boka-Grūbe, Gints Grūbe, līdzproducente Elīna Gediņa-Ducena, filmas direktore Elīna Zazerska, galvenajai lomai izvēlēta viena no mūsdienu labākajām savas paaudzes aktrisēm šveiciešu aktrise Sabīne Timoteo, filmā lomas atveido aktieri Maija Doveika, Guna Zariņa, Lilita Ozoliņa, Baiba Broka, Ivars Krasts, Jana Čivžele, Juris Strenga, baltkrievu aktieris Viktors Ņemecs, austriešu aktieris Ervīns Leders. Melānijas dēlu atveido Edvīns Mekšs no Ludzas.

Plašāk par šo tematu uzziniet TV3 Ziņu izlaidumā sestdien!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl