Foto: Masu deportāciju inscenējums “Melānijas hronikas” filmēšanas laukumā

Komentāri
Foto: Masu deportāciju inscenējums “Melānijas hronikas” filmēšanas laukumā
Foto: Kristīne Žilde, TV3 Ziņas

Ar apjomīgu 1941. gada masu deportāciju inscenējumu Tukuma novada Bikstu stacijā sācies režisora Viestura Kairiša spēlfilmas “Melānijas hronika” nākamais filmēšanas posms.

Filma tiek veidota pēc rakstnieces Melānijas Vanagas darba “Veļupes krastā”, kas ir žurnālistes, rakstnieces, kultūrvēsturnieces un juristes Melānijas Vanagas (1905-1997) autobiogrāfija un ir atzīts par vienu no spilgtākajiem staļinisma deportāciju laika notikumu aprakstiem latviešu literatūrā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Filmēšana ilgs visu augustu, un atbilstoši scenārijam filmēšana notiks gan Tukuma novada Bikstu stacijā, gan Rīgā, Pasienē un Pildā. Šajā filmēšanas posmā filmas uzņemšanā piedalīsies arī vairāki Rīgas, Bikstu un Ludzas novada iedzīvotāji.

Filmēšanas laukumā Bikstu stacijā viesojās arī TV3 Ziņu žurnāliste Kristīne Žilde.

Kristīne Žilde, TV3 Ziņas:

Lai arī apzinājāmies, ka tas ir tikai filmēšanas laukums, par tēliem, dzīvesstāstiem, vizuālo noformējumu un visām tālaika šausmām piedomāts bija tik daudz, ka, skatoties, kā sievietes atrauj no vīriešiem un ar bērniem uz rokām sagrūž vagonos, acīs pat sariesās asaras.


Filmas komanda ir režisors un scenārists ir Viesturs Kairišs, operators Gints Bērziņš, filmas māksliniece Ieva Jurjāne, filmas producenti Inese Boka-Grūbe, Gints Grūbe, līdzproducente Elīna Gediņa-Ducena, filmas direktore Elīna Zazerska, galvenajai lomai izvēlēta viena no mūsdienu labākajām savas paaudzes aktrisēm šveiciešu aktrise Sabīne Timoteo, filmā lomas atveido aktieri Maija Doveika, Guna Zariņa, Lilita Ozoliņa, Baiba Broka, Ivars Krasts, Jana Čivžele, Juris Strenga, baltkrievu aktieris Viktors Ņemecs, austriešu aktieris Ervīns Leders. Melānijas dēlu atveido Edvīns Mekšs no Ludzas.

Plašāk par šo tematu uzziniet TV3 Ziņu izlaidumā sestdien!

Lasi vēl