”Foo Fighters” pārspēj visas fanu cerības – Lucavsalu satricina šovs trīs stundu garumā

Zane Baranovska

Autors: Zane Baranovska

''Skaties Izklaide'' redaktore

2 komentāri
”Foo Fighters” pārspēj visas fanu cerības – Lucavsalu satricina šovs trīs stundu garumā
Sabīne Zvirbule/Skaties.lv

Daļai Latvijas ceturtdienas, 22. jūnija, rītā nemaz nav tik viegli pamosties. 21. jūnija naktī Lucavsalu satricināja ”Foo Fighters” koncerts, kura ilgums, enerģija un saturs pārspēja visas fanu cerības.

Kā rēķina pasākuma organizatori, trešdienas vakarā Lucavsalā uz lielo šovu pulcējās aptuveni 20 000 apmeklētāju. Un ”Foo Fighters” nelika viņiem vilties – mākslinieki Latviju pārsteidza ar vienu no ilgākajiem šoviem pašmāju koncertdzīves vēsturē – ”Foo Fighters” šovs ilga trīs stundas.

Lielo vakaru atklāja ”Biffy Clyro” un ”The Kills”, un jau iesildošo grupu šovi izpelnījās milzīgu publikas sajūsmu un atsaucību. Taču nekas nelīdzinājās tam, kas notika pēc desmitiem vakarā, kad uz skatuves kāpa amerikāņu kulta rokgrupa “Foo Fighters”.

Drīz pēc pirmo dziesmu izpildīšanas grupas līderis Deivids Grols no skatuves pauda neizpratni – kāpēc grupa gaidījusi vairāk nekā 20 gadus, lai apciemotu Latviju?

Mākslinieki pauda absolūtu sajūsmu par Latvijas publiku un tās atsaucību, un to, ka tie nav tikai tukši vārdi, apstiprināja šova ilgums.

Kā koncerta sākumā atzinās ”Foo Fighters”, viņi nav no tām grupām, kas kāpj uz skatuves, lai atspēlētu pusotru stundu garu šovu. Taču to, ka mākslinieki nenoguruši plosīsies trīs stundu garumā, lai beigās atgrieztos un izpildītu vēl četrus skaņdarbus, lielākā daļa apmeklētāju negaidīja.

Mūziķi nelika vilties nevienam apmeklētājam – tika izpildīti visi grāvēji: “The Pretender”, “My Hero”, ”Learn To Fly” un, protams, ”Best Of You”.

Foto

Tāpat publika tika iepazīstināta ar jaunām dziesmām, no kurām vairākās Deividam uz skatuves pievienojās iesildošās grupas  ”The Kills” soliste Elisone Moshārta.

Kā no skatuves atklāja ”Foo Fighters”, sajūsminātajai Latvijas publikai tika īpaša iespēja dzirdēt ”dzīvajā” arī dziesmas, kuras grupa koncertos parasti nespēlē.

Baudīt grandiozo šovu Lucavsalā līdz ar pašmāju mūzikas gardēžiem kuplā skaitā bija ieradušie arī viesi no Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Zviedrijas un citām valstīm.

Kā novēroja Skaties.lv, vienaldzīgo vienkārši nebija. Koncerta norises vieta bija stāvgrūdām pilna, un pat pēdējās rindās visu koncerta laiku notika enerģiskas dejas un līdzi dziedāšana. Prāvs pulciņš bija iemanījies iekārtoties un baudīt ”Foo Fighters” skanējumu arī ārpus festivāla teritorijas.

Kā Skaties.lv pēc šova atzina ne viens vien koncerta apmeklētājs, ”Foo Fighters” bija  fantastiskākais, ko jebkad piedzīvojusi Latvijas koncertdzīve.

Apmeklētāji pauda sajūsmu kā par koncerta organizētību, tā pašu mūziķu atvērtību – visu koncerta laiku ”Foo Fighters” nenogurstoši komunicēja ar publiku, aicinot izvēlēties nākamās dziesmas, kas tiks spēlētas un, galu galā, atzīstoties, ka tik atsaucīgus klausītājus vienkārši nespēj pamest.

Jau nogājuši no skatuves, ”Foo Figters” atgriezās un vienojās, ka Latvija ir pelnījusi četras papildu dziesmas.

Grupu šovasar būs iespēja satikt vairākos lielos festivālos – jau pēc pāris dienām ”Foo Fighters” kāps uz Glastonberijas festivāla galvenās skatuves, bet 30. jūnijā kā galvenās zvaigznes uzstāsies Roskildes festivālā.

Savukārt Lucavsalā jau pavisam drīz gaidāms nākamais pasaules līmeņa šovs – 27. jūlijā šeit ieradīsies ”Red Hot Chili Peppers”.

2 komentāri