Komentāri
Flāmu horeogrāfs un latviešu dejotāji vienojas izrādē par Vecmīlgrāvi
Publicitātes foto

21. martā Ģertrūdes ielas teātrī notiks skatuves pirmizrāde flāmu horeogrāfa, pasaulslavenās kompānijas les ballets C de la B agrākā dalībnieka Kūna Augustinena un latviešu dejotāju veidotajam darbam No Vecmīlgrāvja ar mīlestību, informē Latvijas Jaunā teātra institūta pārstāvji.

Izrāde radās pērnā gada jūnijā kā pilsētvides uzvedums Vecmīlgrāvī. Toreiz dejotāji saklāja galdu vienā no apkaimes daudzdzīvokļu namu pagalmiem un aicināja uz izrādi vietējos – publiku, kas laikmetīgās dejas izrādi skatījās pirmo reizi. Cilvēku interese un atsauksmes apliecināja, ka ir izdevies radīt aizraujošu, vietējās vides tekstūrā balstītu darbu, stāsta izrādes veidotāji.

Vecmīlgrāvis, kur pirmo reizi satikās Kūns Augustinens un astoņi talantīgi latviešu jaunākās paaudzes dejotāji, izrādē ir gan konkrēta Rīgas vieta, gan metafora mūsu sabiedrībai, kurā flāmu mākslinieku fascinē tas, ka izgājusi cauri tik daudz pārmaiņām, tā tomēr cieši turas pie tradīcijām.

Šobrīd Kūns Augustinens kopā ar dejotājiem Evu Vancāni, Dmitriju Gaitjukeviču, Aldi Liepiņu, Elīnu Lutci, Evitu Biruli, Kristīni Vismani, Robertu Muciņu un Katrīnu Albuži veido jaunu izrādes No Vecmīlgrāvja ar mīlestību versiju skatuvei, rādot cilvēku grupu, kurā vienlīdz stipra ir gan vēlme piederēt kopienai, gan cerība izrauties no tās, kurā sadzīvo vientulība un kopības izjūta. Sakausējot laikmetīgo deju, latviešu tautas deju un populāro kultūru, flāmu horeogrāfs piedāvā oriģinālu, enerģisku un dzīvesprieka pilnu darbu.

Horeogrāfs Kūns Augustinens (Koen Augustijnen) ir studējis Ģentes universitātē un savu māksliniecisko darbību sāka kā dejotājs slavenā flāmu režisora Alēna Platēla kompānijā les ballets C de la B. Kopš 1997. gada Kūns iestudē pats savas izrādes kopā ar virtuozajiem les ballets dejotājiem, no kurām vairākas – bache (2004), Import Export (2006), Ashes (2009) – ir izpelnījušās plašu starptautisku atzinību. Pēdējā laikā Kūns strādā ārpus kompānijas un ir iestudējis izrādes Palestīnā, Austrālijā, Vācijā, Šveicē un citur. Viņš ir veidojis filmu par čīliešu pusaudzi, kas Eiropā mēģina iedzīvoties kā ielu dejotājs, sadarbojies ar beļģu rokgrupu dEUS, iestudējis horeogrāfiju ar bokseriem un amatieriem. Kūna darbi atklāj mākslinieka interesi par apkārt notiekošo un tiem piemīt les ballets C de la B raksturīgais rokraksts – tie ir eklektiski, anarhistiski, virtuozi un domāti ikvienam skatītājam.

Pirmizrāde Ģertrūdes ielas teātrī, Ģertrūdes ielā 101a, notiks 21. martā 19.00, tuvākās izrādes – 25. martā 20.00, 27. martā 20.00, 28. martā 19.00, 29. martā 14.00.

Biļetes 10 eiro, 7 eiro (skolēniem, studentiem, pensionāriem) Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv.

Izrāde ir piemērota arī skolas vecuma bērniem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl