Komentāri

Latvijas kinoteātros no 27. marta tiks demonstrēts spraigs un šā brīža situācijai kā nekad aktuāls trilleris Nogalināt ziņnesi (Kill the Messenger) ar Džeremiju Renneru galvenajā lomā, informē kinoprojekta Spektrs pārstāvis Sergejs Timoņins.

Filmas centrā ir žurnālists Gerijs Vebs, kurš atrod un publicē pierādījumus CIP dalībai liela apjoma kokaīna partiju transportēšanai pāri ASV robežām, lai finansētu Nikaragvas nemiernieku aktivitātes. Pēc skandalozā materiāla publicēšanas žurnālists CIP spiediena rezultātā kļūst par grēkāzi, bet viņš tāpat turpina cīņu par taisnību, aizstāvot sevi, savu ģimeni un cilvēku tiesības zināt patiesību… Filma balstīta uz patiesu stāstu.

”Filma Nogalināt ziņnesi ir īpaši tuva kinoprojekta Spektrs veidotājiem – nolēmām to izrādīt, jo tā ir ļoti aktuāla gan mūsdienu politiskajam klimatam, gan – īpaši – Latvijas ikdienai, jo tā stāsta par ASV žurnālistu Geriju Vebu, kurš savā rakstu sērijā atmaskoja nelegālu CIP slepenoperāciju narkotiku transportēšanā pāri ASV robežai, un par to tika publiski nomelnots. Ļoti aktuāli – gan mūsu mediju vidē, gan saistībā ar lielo austrumu kaimiņu, kurš kontrolē un brutāli apspiež jebkādu opozīcijas viedokli,” skaidro S. Timoņins.

Filmai, kas sociāli nozīmīga, neklājās viegli – ASV to “palūdza” neizrādīt lielākajiem kinoteātru tīkliem, izpalika arī Oskara nominācija Džeremijam Renneram, kuram šī, bez šaubām, ir karjeras labākā loma. ”Mēs vedam uz Latviju filmas, no kurām atsakās citi izplatītāji, un jūtam tajā visā radniecīgu, dumpiniecisku garu – tādēļ nebaidīsimies to izrādīt!” teic S. Timoņins.

Līdzās Džeremijam Renneram, kuram šis ir sirds projekts, kurā viņā darbojas arī kā filmas producents, filmā redzami Roberts Patriks (Gangsteru mednieki), Mērija Elizabete Vinsteda (Cietais rieksts 4), Berijs Pepers (Glābjot ierindnieku Rajenu), Paza Vega (Greisa no Monako), Maikls Kenets Viljamss (seriāls The Wire) un Maikls Šīns (Pusnakts Parīzē). Filmu režisēja rūdīts TV seriālu profesionālis Maikls Gusta (seriāli Deksters, Elementāri, Homeland).

Filma Nogalināt ziņnesi Latvijas kinoteātros tiks izrādīta no 27. marta, bet kinoteātrī Kino Citadele notiks filmas Kinoblogeri piedāvā seanss ar īpašo viesi žurnālistu Sandiju Semjonovu, kurš pirms filmas brīvā formā izstāstīs par savu pieredzi ar ”karstiem” un atsevišķām pusēm nevēlamiem materiāliem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl