Filmas Māmiņa režisors sveicina Latvijas kino skatītājus

Komentāri

Īpašu uzmanību Latvijas kino skatītājiem veltījis filmas Māmiņa režisors Ksavjē Dolans, kurš par godu filmas pirmizrādei Latvijā ierakstīja īpašu videosveicienu – to jau vairāk nekā nedēļu var redzēt pirms visiem Māmiņas seansiem kinoteātros, no šodienas – arī tiešsaistē.

“Kanādiešiem ir īpašs stāstīšanas veids kinematogrāfijā. Tā ir unikāla kino valoda, kura realitāti atspoguļo sevišķā veidā. Esmu lepns, ka šī īpašā kino valoda, kas iedzīvināta arī Ksavjē Dolana filmā Māmiņa, ir atceļojusi uz Latviju. Filma ir saņēmusi virkni apbalvojumu, un esmu priecīgs, ka Cēzara balvas pasniegšanas ceremonijā Francijā 20. februārī filma saņēmusi labākās ārzemju filmas titulu. Filma ir unikāls un ārkārtīgi spēcīgs darbs! Noteikti jāredz!” filmu Māmiņa komentē Kanādas vēstnieks Latvijā Alēns Osērs.

Filma Māmiņa turpina K. Dolana iemīļoto tēmu par mātes un dēla attiecībām. Filmas centrā ir vientuļā māte Diāna un viņas grūti audzināmais, hiperaktīvais pusaugu dēls Stīvs. Viņu attiecības nemitīgi ir uz eksplozijas robežas – ne tikai Stīva uzvedības dēļ, bet arī tāpēc, ka Diāna jeb Die, kā viņa pati sevi dēvē, nav nemaz tik prasmīga māte. Par trešo elementu kļūst kaimiņiene Kaila, kas piekrīt mācīt Stīvu un atrod ar viņu negaidītu sapratni. Taču, kā jau to var nojaust, arī biklajai, pieklājīgajai skolotājai ir savi noslēpumi.

Māmiņas panākumi balstās filmas aktieru fantastiskajā dinamikā – Anne Dorvala un Suzanna Klemāna jau pazīstamas no K. Dolana iepriekšējām filmām Es nogalināju savu māti un Laurence Anyways. Dēla lomā – Antuāns Olivjē Pilons. Nešaubīgi, skatītājus piesaista arī K. Dolana izvēle lielāko daļu filmas uzņemt attēla attiecībā 1:1, kas gan nav pašmērķīgs gājiens, bet uzsver trio intensīvās attiecības, koncentrējot tās klaustrofobiskā “kastītē”.

Filma Māmiņa tiek izrādīta kinoteātros Kino Citadele, Splendid Palace un K Suns.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl