Komentāri

7. februārī, kad mūziķim un dzejniekam Mārtiņam Freimanim būtu apritējuši 38 gadi, kinoteātrī Splendid Palace viņa talanta cienītājiem bija iespēja vēlreiz iepazīt Mārtiņu kinorežisora Arvīda Krieva dokumentālajā filmā Freimis. Mārtiņš Freimanis. Nu tā izdota DVD un skatāma seansos visā Latvijā, informē Mārtiņa Freimaņa fonda pārstāvji.

Filma pirmizrādi piedzīvoja 9. novembrī Aizputē. Pēc tās tika veikti skaņas un citi uzlabojumi, lai sagatavotu filmu izdošanai DVD formātā. 7. februārī pārpildītajā kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē filma piedzīvoja pirmizrādi Rīgā. Ar Freimaņa dziesmu popūriju klausītājus priecēja koris Mūza (mākslinieciskais vadītājs Guntis Cimiņš), kā arī Mārtiņa draugi – Valters Frīdenbergs un Aija Andrejeva, kura šajā dienā Mārtiņam sagādāja īpašu dāvanu – dziesmu Vēstules spoguļrakstā. Dziesmas mūzikas autors ir Kārlis Būmeisters, bet vārdu autore – Maija Kalniņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

DVD saņemšana

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Filmas DVD pieejams Mārtiņa Freimaņa fonda mājaslapā mff.lv. Ziedojot 15 eiro nodibinājuma labdarības mērķu realizēšanai, filmas DVD ziedotājiem tiks nosūtīts pa pastu. Ziedot var arī ar pārskaitījumu uz nodibinājuma Mārtiņa Freimaņa fonds bankas kontu LV57HABA0551030362513 Reģ. Nr. 40008173605. Ziedojuma mērķī norādot kontaktus, lai nodibinājums varētu sazināties un filmas DVD nogādāt ziedotājam.

Seansi visā Latvijā

Filmu seansus visā Latvijā no 20. februāra ar VKKF un NKC Latvijas filmu maratona atbalstu organizē Latvijas Kinematogrāfistu savienības projekts Kino visiem un visur Latvijā. Seansiem var pieteikties, sazinoties ar projekta vadītāju Ievu Pitruku (tālr.: 26358150, e-pasts: ieva.pitruka@inbox.lv). Tuvāko seansu grafiku skatīt mff.lv.

Par filmu

Režisora rīcībā ir unikāli videomateriāli, jo, dzīvojot kaimiņos, Mārtiņš viņam uzticējies vairāk ne kā citiem žurnālistiem, reportieriem, kas par viņu rakstījuši. Ideja par filmas veidošanu režisoram bijusi jau sen, un daudzus gadus tika filmēta Mārtiņa dzīve visā tās daudzveidībā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl