Filma Modris nominēta Grieķijas “oskariem”

Komentāri
Filma Modris nominēta Grieķijas “oskariem”
Filma Modris. Publicitātes foto

Jura Kursieša debijas filma Modris nominēta Grieķijas Hellēņu filmu akadēmijas balvai, saņemot nominācijas kategorijās Labākā debija un Labākā montāža, informē filmas Modris publiciste Zane Peneze. Katrā kategorijā par labākās filmas titulu cīnās tikai trīs filmas.

Hellēņu filmu akadēmijas balva (Hellenic Film Academy award) ir Grieķijas galvenā nacionālā kinobalva, un ir neparasti, ka tai nominēts arī kopražojuma darbs. “Tas ir mūsu aktīvās starptautiskās kopproducēšanas rezultāts,” priecīgi norāda filmas Modris grieķu producente Vikija Miha. “Tā ir arī kā zīme, kas pierāda kosmopolītiskas kultūras veidošanos Eiropā. Ceru, ka tas turpināsies Grieķijā un tiks vēl spēcīgāk attīstīts Latvijā”.

Balvai nominētais filmas montāžas režisors Jorgos Mavrosapidis ir pieredzes bagāts un grieķu kino industrijā zināms profesionālis, kura vārds filmu titros rakstīts kopš 1981. gada.

Jura Kursieša filma Modris Baltijas skatītājiem pieejama interneta nomā video vietnē vimeo.com/ondemand/modris. Samaksājot nepilnus trīs eiro par 48 stundu nomu, filmu var noskatīties jebkurā laikā un uz jebkuras datorierīces HD kvalitātē.

Lasi vēl