Festivāls Laba Daba 2015 izziņo pirmos mūziķus

Komentāri
Festivāls Laba Daba 2015 izziņo pirmos mūziķus
Perkusionists Nils Īle. Foto: LETA

No 31. jūlija līdz 2. augustam Līgatnes pagasta Ratniekos notiekošais starptautiskais mūzikas festivāls Laba Daba izziņo pirmos māksliniekus, kuri uzstāsies uz kādas no piecām festivāla skatuvēm.

Arī šogad festivāls apmeklētājiem piedāvās plašu mūziķu un dīdžeju klāstu, aptverot daudzus mūzikas novirzienus – no ska un regeja līdz rokmūzikai, no folk un pasaules mūzikas līdz dažādu stilu dīdžeju priekšnesumiem, norāda festivāla rīkotāji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā vieni no festivāla galvenajiem ārvalstu viesiem minama kulta grupa The Fall no Lielbritānijas, kuras pirmsākumi meklējami septiņdesmito gadu punk skatuvē, taču, regulāri mainoties grupas sastāvam, mainījies arī tās skanējums, ansamblim spēlējoties ar post-punk skaņām, eksperimentāliem ģitāru rifiem un slavenā mūzikas apskatnieka un radio dīdžeja Džona Pīla (John Peel) vārdiem runājot: “Viņi katru reizi skan citādi, un līdz ar to, viņi nekad nemainās.” Džons Pīls vairākkārt minējis The Fall kā savu mīļāko grupu.

Laba Daba uzstāsies arī afrikāņu mūzikas grupa Ngoma Africa Band no Vācijas, Nucleus Roots un Subhumans no Lielbritānijas, The Angelcy no Izraēlas un elektroniskās mūzikas grupa Digital Digital no Igaunijas.

Šobrīd dalību festivālā apstiprinājušas pirmās pašmāju mūzikas apvienības Auļi, Dzelzs vilks, Pienvedēja piedzīvojumi, The Sound Poets, Rīgas modes, Green Novice ar īpaši festivālam sagatavotu akustisko programmu, Samba De Riga, Hipstokrātija, Rebel Riot, Aurora ar vienu no saviem pēdējiem koncertiem, The Pink Elephant, Pcholi, Alis P, Skandinieki, par Laba Daba tradīciju kļuvušais perkusionists Nils Īle ar ansambli Afro Ambient, Oranžās Brīvdienas, Sus Dungo, “rampis, Marta migla, Inokentijs Mārpls, Roberts Gobziņš un Resnie putni ar īpašu programmu bērniem un grupa S.I.L.S., kurai šis būs pirmais atkalapvienošanās koncerts pēc darbības pārtraukšanas pirms vairākiem gadiem.

Mūziķu saraksts tiek papildināts, un tiek gaidīts apstiprinājums no citiem ārvalstu māksliniekiem, par kuriem informācija sekos. Aktīvi norisinās darbs pie Dj saraksta veidošanas. Kopumā arī šogad varēs dzirdēt vairāk nekā 60 mūziķus, Dj un apvienības.

Tāpat šī gada festivālā plānoti vairāki jaunumi, kuru dēļ nedaudz tiek celtas festivāla biļešu cenas. “Kā piemērus šobrīd var minēt satiksmes organizācijas izmaiņas, kas paredz vienvirziena iebraukšanu festivālā, kā arī papildus uzkopšanas servisa pakalpojumus un citus jaunumus, kas atpūtu festivāla viesiem padarīs vēl komfortablāku un patīkamāku,” akcentē festivāla rīkotāji.

Šobrīd biļetes nopērkamas visās Biļešu servisa kasēs un internetā. Par šā brīža cenām biļetes iegādājamas līdz 1. maijam, pēc kura tās kļūs dārgākas. Tuvojoties festivālam, biļetes varēs iegādāties arī klubā Nabaklab. Domājot par ģimenēm, šogad ir paaugstināts vecuma slieksnis bērniem, kuriem festivāla biļete nav jāpērk. Bērniem līdz 13 (ieskaitot) gadu vecumam ieeja festivālā pieaugušo pavadībā būs bez maksas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl