Komentāri
Festivāla Saxophonia Garīgās mūzikas koncertā skanēs vairāki pirmatskaņojumi
Rīgas saksofonu kvartets. Publicitātes foto

Saksofonmūzikas festivālā Saxophonia Garīgās mūzikas koncertā 21. februārī Rīgas Svētā Jāņa baznīcā pirmatskaņojumu piedzīvos Jāņa Lūsēna kompozīcija Es ticu neteiktajam, jaunā komponista Jēkaba Jančevska skaņdarbs Poga un Riharda Dubras kompozīcija Urbs Ierusalem beata, informē Latvijas Koncerti pārstāve Rinta Bružēvica.

Koncerta garīgā vertikāle – šī gada pasaulslavenā jubilāra Gijas Kančeli mūzika – apliecinās garīgo, nepārejošo vērtību noturīgumu. Darbā Amao omi (Bezjēdzīgais karš) Kančeli skaņās iedzīvinājis autoram nozīmīgus gruzīnu valodas vārdus un frāzes.

Jēkabs Jančevskis ir viens no šobrīd vispieprasītākajiem jaunajiem latviešu komponistiem, kurš spilgti izpaužas kora un dažādos instrumentālās mūzikas žanros. Arī savā jaundarbā Poga ar Knuta Skujenieka dzeju korim, saksofonu kvartetam, ērģelēm un sitaminstrumentiem Jēkabs Jančevskis apliecina spilgtu muzikalitāti, vitālu dzīves uztveri un meistarību.

Koncertā pirmo reizi skanēs intīmās kamernoskaņās iecerēts Jāņa Lūsēna jaundarbs soprānam, saksofonu trio, ērģelēm un sitaminstrumentiem Es ticu neteiktajam ar Rainera Marijas Rilkes dzeju.

Latvijas pirmatskaņojumu piedzīvos Riharda Dubras vērienīgs opuss saksofonam, ērģelēm, korim un sitaminstrumentiem Urbs Ierusalem beata.

Atskaņojumā piedalīsies Valsts akadēmiskais koris Latvija, Rīgas saksofonu kvartets, Jolanta Strikaite (soprāns), Ilze Lejiņa (saksofons), Artis Sīmanis (saksofons), Kristīne Adamaite (ērģeles) un Elvijs Endelis (sitaminstrumenti). Diriģents – Māris Sirmais.

Festivāls Saxophonia sešos koncertos skanēs līdz 22. februārim. Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl