Komentāri
Emirs Kusturica un No Smoking Orchestra jau šonedēļ koncertēs Rīgā
Publicitātes foto

Otrdien, 24. februārī, koncertzālē Palladium uzstāsies pasaulslavenais serbu režisors Emirs Kusturica un viņa No Smoking Orchestra, informē L Tips Agency pārstāve Maija Tomkalne.

Autentisks čigānu mūzikas, Balkānu folkloras, rokenrola un serbu pankroka kokteilis ir tas, ko jau gandrīz 35 gadus piedāvā šī leģendārā apvienība. Radusies Sarajevā 1981. gadā kā viena no iezīmīgākajām ”jaunā primitīvisma” un pret tai laikā pastāvošo iekārtu vērstajām muzikālajām izpausmēm, kopš 1986. gada grupa saistīta ar pasaulslavenā režisora un apvienības basģitārista Emira Kusturicas vārdu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No Smoking Orchestra un Kusturicas ceļi krustojas brīdī, kad pēc neskaitāmiem koncertiem un diviem pieprasītiem albumiem grupa piedzīvo Dienvidslāvijas cenzūras represijas. Koncertu laikā pret pastāvošo iekārtu vērstās grupas līdera Neles Karajliča replikas un sarkasms noveda pie likumsakarīgām represijām no varas puses. Tāpēc Kusturicas vārds, kurš tai laikā jau bija pasaulē atzīts režisors, palīdzēja kolektīvam atgūt jaunu elpu.

80. gadu beigās apvienība izdeva vēl divus albumus, bet drīzā Dienvidslāvijas sadalīšanās un tai sekojošie militārie konflikti ietekmēja kolektīva darbību. Pēc daļējas sastāva maiņas 90. gadu otrajā pusē grupa izdeva Dienvidslāvijas karos cietušo piemiņai veltītu albumu.

1998. gadā No Smoking Orchestra sarakstīja mūziku Emira Kusturicas filmai Melnais kaķis, baltais kaķis, kas tai gadā saņem Venēcijas kinofestivāla Sudraba lauvu.

Šā gadsimta sākumā iznāca nākamais ievērojamais orķestra albums Unza Unza Time. Grupa sacerējusi mūziku arī filmai Dzīve ir brīnums.

Otrdien, 24. februārī, koncertzāles Palladium durvis tiks vērtas plkst. 19.30, koncerta sākums plkst. 20.30. Tas ilgs apmēram līdz 23.00.

Biļešu iepriekšpārdošana Biļešu serviss kasēs un bilesuserviss.lv. Pirms koncerta tās būs iespējams iegādāties arī koncertzāles kasē.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl