Komentāri
Džilindžers Liepājas teātrī iestudē traģikomēdiju Paradīze
Publicitātes foto

Liepājas teātrī režisora Dž. Dž. Džilindžera vadībā norit darbs pie jaunās krievu dramaturģes lugas Septiņas dienas paradīzes dzīvē iestudējumā. Topošā traģikomēdija, kurai dots nosaukums Paradīze pirmizrādi piedzīvos 13. martā, informē teātra pārstāve Zanda Borga.

Dramaturģe Ļ. Gruzinova savam darbam, kurš sarakstīts 2013. gadā, par pamatu ņēmusi Bībeles tēmu par pasaules radīšanu – mītu par Ādamu un Ievu, taču piedāvājot mūsdienīgu risinājumu un jaunu skatījumu – radot versiju par Paradīzi, kurā mīt jauni Ādams un Ieva, jo pirmie, kurus Dievs tika radījis un kuri krita kārdinājumā, baudot augļus no aizliegtā laba un ļauna atzīšanas koka, ir izdzīti no Paradīzes un dzīvo zemes virsū. Savukārt uz zemes nepārtraukti notiek karš, cilvēki ir zaudējuši savas vērtības, cieņu vienam pret otru u. tml.

Cerot, ka viņu kļūdas netiks atkārtotas, ir radīts jauns Ādams un Ieva, kuri joprojām mīt Paradīzē, taču turpat mīt arī kritušais eņģelis Lucifers, kurš nepārtraukti kārdina Ievu, cenšoties izprovocēt Dieva dusmas.

Lugā tiek risināti jautājumi par cilvēku būtību – toleranci vienam pret otru, pretošanos kārdinājumiem, cieņu, mīlestību, pienākumiem un piedošanu.

Ievas lomā Liepājas teātra skatītāji pirmo reizi sastapsies ar Latvijas Kultūras akadēmijas 4. kursa studenti Samiru Adgezalovu, kura apgūst aktiermeistarību pie Annas Eižvertiņas.

”Tā ir ļoti liela dāvana, ja studiju laikā ir iespēja nokļūt profesionālajā teātrī un strādāt ar pieredzējušiem aktieriem un tādu režisoru kā Dž. Dž. Džilindžers. Liepājas teātrī ir brīnišķīga atmosfēra, un iespēja šeit strādāt man nozīmē ļoti daudz,” par darbu pie jauniestudējuma stāsta aktrise. ”Manis atveidotā Ieva ir sievišķīga un trausla būtne, kura alkst tikt mīlēta un cienīta, kā ikviena sieviete. Protams, ka viņa savā dzīvē kļūdās un grēko, kā ikviens no mums, taču, neskatoties uz to, galvenais ir tas, ka viņā vienmēr mīt mīlestība,” akcentē S. Adgezalova.

Iestudējumā piedalīsies arī Kaspars Gods, Edgars Pujāts, Edgars Ozoliņš, Sandis Pēcis, Viktors Ellers, kā arī Rūdolfs Gediņš un Liene Grava, kas ir arī šī iestudējuma horeogrāfe.

Iestudējumam palīdz tapt arī scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl