Dirty Deal Teatro top trešās Kara piezīmes

Komentāri
Dirty Deal Teatro top trešās Kara piezīmes
Foto: Valdis Jansons

Piektdien, 6. februārī, plkst. 19:00 teātrī Dirty Deal Teatro notiks projekta Kara piezīmes trešais pasākums. Šoreiz teātra tekstu par Ukrainas notikumiem un to ietekmi uz Latviju raksta jaunais dramaturgs Matīss Gricmanis, lugas lasījumu iestudē režisors Dāvis Auškāps, informē teātra pārstāve Daina Tabūna.

Projekta Kara piezīmes ietvaros ik mēnesi cits dramaturgs un režisors līdz pat augustam sekos līdzi notiekošajam pasaules politiskajā ainā, lai redzēto, dzirdēto un sajusto pārvērstu dramaturģiskā materiālā. Projektā radītie teksti tiek piedāvāti skatītājiem publiskos lasījumos katra mēneša pirmajā piektdienā, kā arī publicēti portālā satori.lv.

”Es karu skatos, tas pat mani ietekmē, bet es to neuztveru nopietni. Es to nevaru uztvert nopietni, kamēr tas neatrodas man līdzās. Ja tas atrastos man līdzās, visticamāk, es bēgtu un atstātu savu māju un pagalmu par rotaļu laukumu karotājiem. Bet, pat ja man nebūtu iespējas atstāt savu māju, es tik un tā karu neuztvertu nopietni. Es no bailēm zaudētu prātu, jo mans prāts vēlas skaidrojumus, un Ukrainas karš parāda, ka tos nevar iegūt,” par sava darba ideju stāsta dramaturgs Matīss Gricmanis.

Savu Kara piezīmju lugu dramaturgs veidos kā divu cilvēku sarunu. Lai paslēptos sevī un būtu drošībā, viņi runā par to, ko dzird sev apkārt. Viņi nerunā savā balsī, nerunā saviem vārdiem. Viņiem viss jau ir pateikts priekšā, un viņi jau zina, ko šodien viens otram sacīs. Šis būs stāsts par sarunas neiespējamību, un šis būs stāsts bez skaidrojumiem.

Matīsa Gricmaņa radīto tekstu iestudēs režisors Dāvis Auškāps, lomās iejutīsies aktieri Artūrs Putniņš un Āris Matesovičs.

Pēc lasījuma sekos diskusija, kurā piedalīsies politologs un fonda atvērtai sabiedrībai DOTS valdes loceklis Ivars Ijabs, tehnoloģiju kompānijas Infogram finanšu direktors un QUO Tu Domā (Latvijas Debašu asociācijas) valdes loceklis Mārtiņš Vaivars, kā arī radošās komandas pārstāvji. Diskusiju vadīs Rīgas Stradiņa universitātes Eiropas studiju fakultātes lektors, aktieris-improvizators Mārtiņš Daugulis. Diskusijas mērķis ir veicināt dalīšanos pārdomās un viedokļos ne tikai par pasākumā nolasīto teātra tekstu, bet galvenokārt par notikumiem Ukrainā un to sekām Latvijas sabiedrībā.

Projektā Kara piezīmes piedalās dramaturgi Ivo Briedis, Aiva Birbele, Matīss Gricmanis, Jānis Balodis, Justīne Kļava, Sergejs Timofejevs, Agnese Rutkēviča, Rasa Bugavičute, Lauris Gundars un teātra tekstu lasījumu režisori – Kārlis Krūmiņš, Ģirts Šolis, Dāvis Auškāps, Valters Sīlis, Dmitrijs Petrenko, Viesturs Meikšāns un Elmārs Seņkovs.

Ieeja Kara piezīmju lasījumos un diskusijās ir bez maksas, iepriekš Biļešu paradīzes kasēs piesakoties bezmaksas biļetei.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl