Komentāri

Pirmajā pavasara mēnesī apvienība Dejas Anatomija aicina noskatīties trīs jaunākos iestudējumus, kas ar kustības un dejas, stāstu un sarunu, mūzikas un video palīdzību aktualizē laika ritējuma, mākslas filozofijas un sociāli antropoloģiskus jautājumu izziņu, informē producente Zane Estere Gruntmane.

9. un 10. martā plkst. 19.00 Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 būs skatāma izrāde – performance Mežonīgā triloģija, kas Latvijas pirmizrādi piedzīvoja janvāra beigās. Izrāde caur kustību, dzīvo mūziku un video stāstiem ļaus ieskatīties un bagātināt zināšanas par Norvēģijas, Dānijas un Latvijas kopienu dzīvi pierobežu teritorijās.

”Pļavas sekvence bija suģestējoša, un tik lēnām tā izauga līdz izrādes noslēdzošai – Latvijas – daļai. Tā mentalitāte ir ļoti interesanta un radīja vēlmi noskatīties dokumentālu filmu par dzīvi Indrā,” raksta skatītāji pēc izrādes noskatīšanās.

”Ļoti elegants darbs ziemeļnieciskas laikmetīgās mākslas pazinējiem un draugiem,” pauž cits skatītājs.
Izrādes komanda: Elīna Gaitjukeviča, Agnese Bordjukova, Edgars Šļakota, Laima Jansone, Valentīns Nagibins, Raitis Ābele, Anda Skrējāne, Dāvis Burmeisters, Zane Estere Gruntmane, Kārlis Lapiņš, Rainers Kornhubers un Olivers Tarvids.

15. martā plkst. 17.00 un 18.30 Ģertrūdes ielas teātrī Dejas Anatomija radīs nesteidzīgu svētdienas pievakari ar divām izrādēm vienā vakarā, ļaujot izdzīvot divu cilvēku atmiņu uzplaiksnījumus, kad laiks ir kļuvis ilglaicīgs, bet telpa pastāvīga dejas izrādē Cik Tuvu?. Izrādes horeogrāfe Elīna Gaitjukēviča, izpildījums Evita Birule un Edgars Šļakota.

Dziļāk ieskatīties 20. gadsimta dejas reformatoru Aisedoras un Raimonda Dunkanu personībās un mākslas un dejas filozofijas formēšanās procesos sniegs izrāde – lekcija Dunkani – dīvaiņi vai pravieši?, kas tapusi sadarbībā ar dejas dramaturģi Intu Balodi.

Papildu informācija: dejasanatomija.lv, pigeonbridge.com, git.lv

Biļetes uz izrādi Mežonīgā triloģija maskā 9 un 5 eiro. Tās var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv. Biļetes uz izrādēm Cik Tuvu? un Dunkani – dīvaiņi vai pravieši? Nopērkamas bezrindas.lv. Uz vienu izrādi – 9 un 5 eiro; uz abām izrādēm – 15 un 7 eiro.

Lasi vēl