Dailes teātra aktieri norūdās Ādažu poligonā

Komentāri
Dailes teātra aktieri norūdās Ādažu poligonā
Foto: Laura Rožkalne-Ozola

Dailes teātrī top Leldes Stumbres kara laika traģikomēdijas Droši kā tankā jauniestudējums. Izrādes radošā komanda pieredzi guva, viesojoties Ādažu poligonā.

Izrādes režisors ir Mihails Gruzdovs, kuru iedvesmojusi Ziedoņa Ločmeļa ideja. Jauniestudējuma pirmizrāde paredzēta 22. martā Mazajā zālē, informē Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Jakovļeva.

Ir Otrā pasaules kara pēdējās dienas. Maija sākums, kad apkārt viss plaukst un zeļ, – tādā laikā uz karošanu nemaz vairs prāts nenesas. Kādā pamestā tankā ceļmalā satiekas latvietis, krievs, baltkrievs, tadžiks un čehs. Dažādas tautības, dažādas ticības, dažādas iespējas sarunāties ar Dievu. Visi kopā kā siļķes mucā. Viņi mīcās, plosās un mēģina skaidrot savas un starpvalstu attiecības. Bet kāpēc friči uz lauka apskaujas un bučojas? Varbūt ir kādi svētki?

Izrādē Droši kā tankā lomas atveidos Elīna Dzelme (Aleksandra, padomju armijas seržante, baltkrieviete), Intars Rešetins (Andris, kareivis, latvietis), Gints Grāvelis (Rašīds, izlūks, tadžiks), Artūrs Dīcis (Vasīlijs, izlūks, krievs), Mārtiņš Počs (Karels, vācu armijas kareivis, čehs) un Inita Dzelme (Irma, lauciniece).

Jauniestudējuma scenogrāfs un kostīmu mākslinieks ir Leonards Laganovskis, mūzikas konsultants – Juris Vaivods, kustību konsultants – Ziedonis Ločmelis, gaismu mākslinieks – Ronalds Kļaviņš.

Lasi vēl