Latvijas Daces – žilbinošas un tautā mīlētas

2 komentāri
Latvijas Daces – žilbinošas un tautā mīlētas
Foto: Edijs Pālens, LETA

Šodien vārda svētkus svin Daces. Šo vārdu Latvijā nes 9905 personas, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistra statistikas dati. Starp viņām arī sabiedrībā zināmas dāmas.

Lūk, ko par vārda Dace nozīmi Gunnars Treimanis raksta 2002. gadā izdotajā grāmatā Vārdu noslēpumi: “Pašapzinīga, komunikabla, stingra, un, kaut arī dzīve berž Daci ar deviņiem sārmiem, viņa iziet kā uzvarētāja. Sabiedrībā jūtas kā zivs ūdenī. Analītiska, prātīga, jo visu spēj vērst uz labo, prot sarīkot sev svētkus. Priekšroku vienmēr dod darbībai, fanātiskai pārliecībai par dzīves daudzkrāsainību. Neizdāļā savu sirdi pasaulei. Veiksme viņai pati krīt rokās. Mīlestībā Dace stāv galvas tiesu augstāk par savu partneri un labprāt ielaižas attiecībās ar stabila finansiāla stāvokļa kungiem”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Portāls Skaties.lv sirsnīgi sveic visas, visas Daces, kā arī Dārtas un Doras, kurām arī šodien vārda svētki!

TOP komentāri

  • Rūta Lūse
    0 0 0

    Rūta Lūse

    Dorling Kindersley vārdnīcā: 'dace - any of several small freshwater fishes related to the carp, esp. Leuciscus leuciscus.
  • Dace

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl