”Dabas hakeris” ar tehnoloģijām pret dabu! Vai ir iespējams mūsdienās izdzīvot ekstremālos apstākļos vienam?

4 komentāri
”Dabas hakeris” ar tehnoloģijām pret dabu! Vai ir iespējams mūsdienās izdzīvot ekstremālos apstākļos vienam?
Foto: Publicitātes foto

Izdzīvošanas pamatprincipi un tai nepieciešamās lietas nav mainījušās tūkstošiem gadu – viss, kas nepieciešams cilvēkam, lai paliktu dzīvs, ir ēdiens, ūdens un pajumte. Tomēr pasaule šajā laikā ir attīstījusies lieliem un ātriem soļiem. Mūsdienās pār dzīvi valda tehnoloģijas – bez tām mūsu ikdiena vairs nav iedomājama.

Tās palīdz sazināties, noskaidrot informāciju, orientēties, pārvietoties, organizēties, ārstēt, pētīt, radīt un darīt vēl neskaitāmas lietas. Taču – cik noderīgi ir zinātnes un tehnoloģijas sasniegumi, lai noturētos pie dzīvības savvaļā, kad nekas cits no klasiskā izdzīvošanas ekipējuma nav pieejams? To centīsies noskaidrot sevi par digitālo izdzīvotāju dēvējošais Endijs Kvitmeijers.

Viņš, bruņojies ar tehnoloģijām, dodas uz pasaules bīstamākajām vietām – tieši iekšā cilvēku neskartos, tropiskos džungļos, uz neapdzīvotu salu, lielos un bīstamos mitrājos, ledājos un pat uz Nāves ieleju. No tradicionālā pārgājiena piederumiem Endijam ir tikai dažas – atbilstošas konkrētai vietai, uz kuru viņš dodas. Tas vienmēr ir piemērots apģērbs, un, piemēram, džungļos līdzi viņš ņems virvi un mačeti, bet uz neapdzīvotu salu – lāpstu un saules brilles.

Pārējās lietas viņa mugursomā ir ikdienišķas ierīces kā dators, telefons un fotoaparāts, kā arī elektronisko instrumentu komplekts ar diodēm un lodāmuru. Ar to palīdzību viņš ieplānojis izveidot visu, kas nepieciešams izdzīvošanai. Endijam nāksies rāpties pa stāvām, biezu brikšņu vai ledus klātām kraujām, pārvarēt ūdens krātuves, atrast un pagatavot ēdienu, nakšņot ļoti sarežģītos apstākļos, un šajā izdzīvošanas ekspedīcijā paļauties gandrīz vai tikai uz tehnoloģijām.

Endijs nepaļaujas tikai uz saviem spēkiem un zināšanām, viņš konsultējas ar vietējiem izdzīvošanas speciālistiem, kuri bieži vien šokā iepleš acis, redzot, ar kā palīdzību viņš ieplānojis izdzīvot. Viņi konsultē par vietējās dabas īpatnībām un briesmām, kas apdraudēs ceļā. Endijs savu ekspedīciju uzsāk optimisma pilns un pārliecināts, ka viss viņam izdosies, bet kā viņam veiksies patiesībā?

Šovs piedāvā iespēju doties līdzi bīstamā piedzīvojumā pa attālām un eksotiskām vietām, kā arī iepazīstina ar dažādām interesantām tehnoloģijām un negaidītiem to pielietošanas veidiem. Endijs izgatavos ne vienu vien improvizētu ierīci izdzīvošanas nolūkos. Viņš riskēs ar savu dzīvību, lai izpildītu savu misiju un pierādītu, ka zinātnes sasniegumi var aizstāt klasiskos izdzīvošanas paņēmienus.

”Dabas hakeris” ar tehnoloģijām pret dabu – skaties no 29. aprīļa trešdienu vakaros plkst. 21.00 TV6! Patīkamu skatīšanos, taču iesakām raidījumā redzēto nemēģināt atkārtot!