Cilvēki bez biksēm dodas braucienā ar tramvaju

1 komentārs
Cilvēki bez biksēm dodas braucienā ar tramvaju
Foto: aculiecinieka foto

Ap 30 cilvēku šodien atsaucās uz dalību akcijā Bez bikšu brauciens tramvajā. Dalībnieku vidū pamatā bija jaunieši un vīriešu kārtas pārstāvji.

Akcijas mērķis ir, esot tērptam atbilstoši laika apstākļiem, taču bez biksēm, izbraukt pēc iespējas vairāk sabiedriskā transporta maršrutu. Akcijas sākums notika Bastejkalnā, kur akcijas dalībnieki sēdās tramvajā. Kā norādīja akcijas organizatori, līdzi  bija jāņem tramvaja biļete un mugursoma, kurā ielikt novilktās bikses. Pārējām drēbēm jābūt gadalaikam atbilstošām. Akcijas dalībniekiem jāuzvedas, kā ierasts, un jāizliekas, ka viņi nav savā starpā pazīstami.

Foto: aculiecinieka foto

Foto: aculiecinieka foto

Akcijas rīkotāju profila lapā Facebook norāda, ka ”šis būs pirmais gads, kad tas tiek rīkots Rīgā. Kāpēc? Kāda jēga braukt tramvajā bez biksēm? Galvenā doma ir jautri pavadīt laiku. Mēs ticam ”organizētai jautrībai”. Mūsu pasākumi ir veids, kā jautri pavadīt laiku pasākuma dalībniekiem, tiem kas ierauga mūs un tiem, kas skatās pēc tam video. Mums ļoti patīk iedomāties kaut ko lielisku, un tad to realizēt dzīvē. Mēs mēģinām padarīt cilvēku ikdienu mazliet interesantāku. Mēs mēģinām pierādīt, ka izjokošanai nav jābūt saistītai ar apmulsumu vai pazemojumu, tā var vienkārši kādam likt smaidīt, smieties vai uz brīdi pārstāt domāt par apkārtējo pasauli.”

Foto: aculiecinieka foto

Foto: aculiecinieka foto

Organizatori arī akcijas dalībniekiem norādīja: ”Uzvedies pilnīgi normāli. Tu nepazīsti nevienu no citiem bezbikšu braucējiem. Ja tev kāds jautā, saki ka ”aizmirsi uzvilkt bikses” un jā tev ir ”mazliet auksti”. Pārliecinoši stāsti, ka tā ir nejaušība, ka citi arī ir bez biksēm. Esi draudzīgs pret citiem un galvenais uzvedies dabiski. NEUZŅEM bildes ar sevi vai citiem, tā nav dabiska rīcība.”

Aculiecinieku reakcija

Pasaulē šī kustība ir visnotaļ populāra

1 komentārs