Zilie karogi 2016. gadā piešķirti piecām Jūrmalas peldvietām

Komentāri
Zilie karogi 2016. gadā piešķirti piecām Jūrmalas peldvietām
Foto: LETA

Ar katru gadu šis skaits arvien pieaug – iepriekš tās bija četras pludmales, bet šogad pēc Starptautiskās žūrijas lēmuma Jūrmalas pilsētā šogad plīvos 5 Zilie karogi.

Izvēlētās Zilā karoga peldvietas atrodas Jaunķemeros, Dubultos, Dzintaros, Majoros, Bulduros, kas Jūrmalu padara par, iespējams, veiksmīgāko brīvdienu galamērķi rīdziniekiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kauguru peldvietai piešķirts Nacionālais peldvietu kvalitātes sertifikāts, kas apliecina vairāku Zilā karoga programmas kritēriju izpildi un labu peldūdens kvalitāti.

Foto

Starptautiski atzītais eko-sertifikāts apliecina 31 kritēriju izpildi peldūdens kvalitātes, vides izglītības, drošības un ilgtspējīgas apsaimniekošanas kategorijās. Pēc Zilā karoga peldvietu skaita Jūrmalas pilsēta ir līderis balvas saņemšanā Latvijā un Baltijas valstīs. Zilā karoga balvu piešķir uz vienu sezonu. Peldsezonas ilgums ir no 15.maija līdz 15.septembrim.

”Jūrmalas pilsētai, kas bagāta ar dabas vērtībām, ir svarīga šīs programmas ieviešana un mērķis ir palielināt Zilā Karoga peldvietu skaitu, īpaši vietās ar lielu apmeklētāju skaitu. Zilā karoga programmas kritēriju ieviešana nodrošina ilgtspējīgas apsaimniekošanas principus, kā arī pastiprināti pievērš uzmanību vides kvalitātes nodrošināšanā, bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā, kas apliecina pašvaldības augsto atbildības sajūtu pret pilsētas vērtībām,” skaidro Jānis Artemjevs, Jūrmalas pilsētas domes Vides nodaļas vadītājs.

Lasi vēl