Rodas iespaids, ka šie tēli tur stāv jau 400 gadu. Ieriķu dzirnavu brīnums – atmodinātie ūdensveči

35 komentāri
Rodas iespaids, ka šie tēli tur stāv jau 400 gadu. Ieriķu dzirnavu brīnums – atmodinātie ūdensveči
Sabīne Zvirbule/Skaties.lv

Neaizmirstamu, aktīvu un aizraujošu brīvdienu piedzīvojumu visai ģimenei brīvā dabā? Izcila izvēle būs Ieriķu dzirnavas. Tur lielus un mazus sagaidīs fantastiskie Melderupes ūdenskritumi, ūdensrats un vesels pulciņš īpatnēju tēlu – ūdensveču, kuri, sūnām apauguši, paslēpušies upes krastos.

Kā Skaties.lv atklāj Ieriķu dzirnavu floriste Ieva Meiere, atmodinātie ūdensveči ir viņas roku darbs. Tie ir padsmit akmens tēli, kas paslēpušies upes krastos un ūdenī. Savulaik radīti kā viens no parka apskates objektiem, tie nu jau kļuvuši par dabas sastāvdaļu un to atrašana – aizraujošāko piedzīvojumu parka viesiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mēs apmeklētājiem neatklājam, kāds tieši ir atmodināto ūdensveču skaits, kuri paslēpušies upes krastos. Kad atbrauc skolēnu grupas, tā ir lieliska atrakcija – meklēt un skaitīt, cik tad viņu ir,” Skaties.lv atklāj Ieva.

Izteiksmīgos ūdensvīrus savulaik radījusi viņa pati, un nu jau viņas darinājumu savām rokām ieslīpējusi dabas māte.

“Daba viņus ir paņēmusi sevī – ūdensveči ir apauguši ar sūnu, apsūbējuši. Tiešām rodas iespaids, ka viņi tur bijuši vienmēr un ir 400 gadu veci,” stāsta māksliniece.

Foto: pasakaini kadri tepat Ieriķu dzirnavās

Ūdensveči nebūs vienīgais, ko baudīt Ieriķu dzirnavās. Kopā ar ģimeni vai draugu lokā iespējams pavadīt saturīgu dienu, pastaigājoties pa dabas taku, apbrīnojot ūdenskritumus un floristes darbus, kā arī gardi paēst piknika vietā vai tuvējā kafejnīcā.

Kā uzsver Ieva, visi ir laipni aicināti ciemos!

Ūdensvečus un citus labumus sastapt var Vidzemes šosejas 72. km no Rīgas, starp Siguldu un Cēsīm. Vairāk informācijas ŠEIT.

Foto: atrodi ūdensvečus!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl