MAĢISKI FOTO: latviešus Igaunijā pārsteidz burvīgs nacionālais parks

Komentāri
MAĢISKI FOTO: latviešus Igaunijā pārsteidz burvīgs nacionālais parks
Foto: Mārtiņš Plūme, Pluume.lv

Fotogrāfs Mārtiņš Plūme ar draugiem nesen piedzīvojis burvīgu laivu braucienu pa kādu no Igaunijas nacionālajiem parkiem.

Somā (Soomaa) nacionālais parks ir purviem bagāta teritorija Centrāligaunijā, kur nokļūt no vienas vietas uz citu ne vienmēr ir tik vienkārši. Apmeklētājiem vislabāk zināms ir sniega kušanas laiks, vai laiks pēc lielām lietavām – tie ir Somā plūdi jeb piektais gadalaiks, kad visi zemākie meži, ceļi un pat pagalmi ir applūduši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tādās dienās vienīgais pārvietošanās līdzeklis ir laiva. Sasniedzot maksimālo plūdu līmeni, ūdens var pārklāt teritoriju 7–8 kilometru garumā, dažos gados plūdu zona ir aptvērusi pat 150 kvadrātkilometrus.

“Kopā ar Lūzumpunkta draugiem, dodos divu dienu ekspedīcijā izzināt šīs teritorijas. Negaidītais lietus nakts vidū izjauc mūsu ieceri gulēt hamakos virs ūdens. Izlijuši un slapji, parkā atrodam mīlīgu guļbaļķu namiņu, kas kļūst par mūsu naktsmājām. Patiesībā piedzīvojumi izvērsās labāki, kā gaidījām!” – atklāj fotogrāfs.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl