Komentāri
Foto: šajā dīvainajā Spānijas pilsētiņā patiesi dzīvo cilvēki!
Foto: Flickr

Daudzi jautās, pēc kā lai vērtē to, ka pilsēta ir dīvaina? Šī mazā Spānijas pilsētiņa, Setenil de las Bodegas, atrodas valsts pašos dienvidos un ir izbūvēta zem… milzīga akmens.

Precīzi dati atšķiras, bet iedzīvotāju skaits šajā apdzīvotajā vietā ir ap trim tūkstošiem cilvēku. Pateicoties milzīgajam iezim, kas sniedzas pat virs vairākām dzīvojamajām mājām, tajā paveras brīžiem pat sirreāli skati. Pat dažas ieliņas atrodas zem šī akmens. Taču šādai dzīvošanai ir arī ļoti praktisks iemesls – cilvēki tur sākuši patverties pat, iespējams, jau pirms 25 tūkstošiem gadiem, jo alas, kas izveidojušās, vasarā pasargā no lielā karstuma, bet ziemā – no aukstuma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Neskatoties uz Andalūzijas reģionā pilsētas īpatnību un tās piedāvātajām iespējām – lielisko Andalūzijas vīnu, gardo olīveļļu un čorizo sieru -, šeit nav vērojams milzīgs tūristu pieplūdums.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl