Caunas posta melno stārķu ligzdas

Komentāri

Dabas cikls šogad nav melnajiem stārķiem labvēlīgs, un monitoringa dati uzrāda līdz šim augstāko caunu postījumu skaitu.

Sekojot sausam pavasarim un sliktam peļu gadam, caunas pievērsušās melno stārķu ligzu postīšanai. “Caunām nav ko ēst, viņas meklē kaut ko citu, un no tā cieš arī stārķi. Šogad 15 % no visām stārķu ligzdām ir caunu izēstsas,” stāsta ornitologs Māris Strazds.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas ornitologi, pateicoties Maksa Planka institūtam Vācijā, saņēmuši astoņus jaunus raidītājus Latvijas melno stārķu izsekošanai. Šogad ar jaunajiem raidītājiem aprīkotas septiņas” stārķu meitenes” un viens “puika”, kuriem Latvijas iedzīvotāji balsošanā ir devuši vārdus. To paziņošanu šovakar varat skatīt LNT ziņās plkst. astoņos!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl