Bulis slavē Karapetjana ”šausmeni”

Komentāri

”Bez specefektiem ir panāks lielākais efekts, kas laikam ir visdārgākais, – tā ir psiholoģiskā rotaļa ar skatītāju,” Aika Karapetjana jaunāko filmu M.O.Ž. komentē aktieris Andris Bulis.

Jau nedēļu Aika Karapetjana šausmu filmu M.O.Ž. iespējams noskatīties kinoteātros visā Latvijā. Filmas veidotāji pēc pirmizrādes filmas atstāto pēcgaršu lūdz atklāt arī Annai Rozītei, Kasparam Zlidnim un Artūram Mednim.

Aika Karapetjana jaunākais darbs M.O.Ž. piesaistījis plašu ārvalstu kinokritiķu un žanra interesentu uzmanību. Kopš 2014. gada maija filma izrādīta pasaulē nozīmīgos kinofestivālos – tās pirmizrāde notika Monreālas Starptautiskajā fantāzijas filmu festivālā, kas ir viens no svarīgākajiem žanra filmu festivāliem pasaulē, tālāk kinodarbs ceļoja uz BFI Londonas filmu festivālu, kā arī filmu festivāliem ASV, Kanādā, Francijā, Itālijā un Spānijā, kur pulcēja skatītāju pilnas zāles un izpelnījās kritiķu atzinību.

M.O.Ž. ir pirmā šausmu filma Latvijā pēc vairāk nekā divdesmit gadu pārtraukuma – kopš 1992. gadā uzņemtās Vasilija Masa šausmu filmas Zirneklis.

Par filmu īsumā: pēc nesaudzīgām streikojošo strādnieku atlaišanām ostas uzņēmumā tā īpašnieks nolemj atpūsties, dodoties brīvdienās uz Itāliju ar savu jauniņo sievu. Vakarā pirms prombraukšanas viņa greznajā villā iekļūst viens no atlaistajiem darbiniekiem, jauns vīrietis oranžā ostas strādnieka vestē. Svešinieka slepkavnieciskie nodomi vēlāk izrādās tikai daļa iespaidīgā atriebības plāna.

Lasi vēl