Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas svinībām

1 komentārs
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas svinībām
Publicitātes foto

Svētdien, 22. martā, Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs aicina uz pavasara saulstāvju svētkiem – Lielo dienu.

Brīvdabas muzejā pavasara atnākšanas svētki tiks svinēti Gadatirgus laukumā un Lībiešu sētā. Visa pasākuma garumā būs iespēja šūpoties lielās un mazās šūpolēs, darboties olu krāsošanas darbnīcās, vizināties zirga mugurā, mēroties prasmē gan koka, gan vistu olu ripināšanā, kā arī iet rotaļās un sadziedāties kopā ar folkloras kopām, vēsta Brīvdabas muzeja pārstāve Līga Miklaševiča.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No 12.00 līdz 14.00 ar Lielās dienas svinēšanas tradīcijām iepazīstinās folkloras draugu kopa Skandinieki. Skandinieku vadībā veiksim pavasara sveikšanas rituālus, gavilēsim putnu kalnā, iesvētīsim un pušķosim šūpoles, apdziedāsimies, iesim rotaļās un spēlēsim spēles, kā arī sacentīsimies dažādās izdarībās. Muzeja viesi tiek aicināti ņemt līdzi pērnos Jāņu vainagus, dzīparus šūpoļu pušķošanai dekorēšanai, olas ziedošanai un ēšanai, kā arī pūpolu zarus veselībai.

No 14.00 līdz 16.00 kopā ar folkloras kopu Vīteri no Rēzeknes – rotaļājoties, dziedot un dancojot kopā modināsim zemi un priecāsimies par pavasara atnākšanu.

No plkst. 13.00 Priedes krogs apmeklētājiem piedāvās gardu bukstiņputru.

Pasākumā piedalīsies arī Brīvdabas muzeja amatnieki – tāsiķis Zvirbuļu Pēteris, pinēja Inta Lūse, adītāja Baiba Kabuce un pinumu meistars Juris Milčs. Kopā ar muzeja vecmeistaru Aldoni Baldiņu varēs spēlēt senās koka spēles.

Saskaņā ar tautas tradīcijām, Lielā diena ir klāt tad, kad pirmo reizi šajā gadā diena ir kļuvusi garāka par nakti – iestājas pavasaris. Šogad Astronomiskais pavasaris iestājas 20. martā, un, pamatojoties uz tautas tradīcijām, notikumu var svinēt veselas trīs dienas. Lielā diena, Lieldiena, Lieldienas – tie visi ir apzīmējumi, kas dainās lietoti pavasara saulgriežu svētku apzīmēšanai. Lieldienu svinēšanā svarīga vieta ir saullēkta sagaidīšanai tieši saulgriežu rītā. Tas savukārt nevar notikt bez mutes mazgāšanas pret rītiem tekošā strautā vai avotā. Līvu ciemos šis rīts aizsākas ar putnu saukšanu un modināšanu, tā arī Lībiešu sētā folkloras draugu kopa Skandinieki mācīs šos īpašos Lielās dienas rituālus.

TOP komentāri

  • nja
    0 0 0

    nja

    Intresanti, kāpēc pašā Brīvdabas muzeja mājas lapā par šo pasākumu ir pilnīgs tukšums???

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl