Brīvdabas muzejā krāšņi svinēs Meteņdienu

Komentāri
Brīvdabas muzejā krāšņi svinēs Meteņdienu
Publicitātes foto

Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs aicina lielus un mazus apmeklētājus tērpties maskās, lai ar maskoto gājienu, jautrām dziesmām un dejām folkloras kopu pavadībā, vizināšanos haskiju pajūgā un putras ēšanu svētdien, 22. februārī, svinētu Meteņus, informē muzeja pārstāve Eva Pētersone-Birzleja.

Plkst. 12.00 no Galvenajiem vārtiem sāksies maskoto gājiens folkloras kopas Teikas muzikanti vadībā. ”Dosimies uz Kurzemes sētu, tālāk plkst. 13.30 uz Vidzemes sētu kopā ar folkloras kopu Milzkalnieki, lai plkst. 15.00 Latgales sētā baudītu gardo Meteņu ēdienu – putru,” stāsta E. Pētersone-Birzleja. No plkst. 12.00 izstāžu zālē notiks masku darbnīcas. Sveču mēneša noskaņās gaidāma sveču liešana Nidas dūmistabā Daugmales Jāņa vadībā un uzraudzībā.

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Visu pasākuma laiku no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00 apmeklētājiem būs iespēja vizināties haskiju pajūgā. Bet no aukstuma pasargās karsta tēja, kā arī silta maltīte Priedes krogā, pie Pūnītes un Latgales ciemā.

”Meteņus agrāk svinēja kā viduspunktu starp ziemas un pavasara saulgriežiem. Ar Meteņiem beidzas budēļos iešanas laiks, tāpēc pēdējā dienā šī tradīcija bijusi sevišķi iecienīta, tādēļ dažos novados Meteņdienu saukuši pat par Budēļu dienu. Meteņdienas budēļi izpēra slinkākos. Visvairāk pērienu dabūja puiši un meitas, kā arī bērni, kas slikti mācījās grāmatu zinības,” stāsta E. Pētersone-Birzleja.

Meteņa norisē galvenās izdarības ir vizināšanās no kalna ragaviņās un braukšana no mājas uz māju, lai veicinātu garu linu augšanu.

Lasi vēl